Polski program
do norweskich
FAKTUR
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Norweski portal
Norweski portal
Norwegia firma
Reklama
wróć do strony głównej następna aktualność
07/08/2015

Które miasto w Norwegii nadaje się najbardziej do życia w bogactwie?

Norwegia jest jednym z najbogatszych krajów na świecie. W którym jednak mieście najlepiej rozpocząć swoją karierę?

Dwa norweskie miasta znalazły się na liście najbogatszych miast na świecie w ciągu najbliższych 10 lat. Ranking został oparty na badaniach prowadzonych przez McKinsey Global Institute (MGI). Bergen jest drugim najbardziej obiecującym miastem znajdującym się w raporcie. Już teraz miasto znajduje się w czołówce gospodarki norweskiej, ale specjaliści przewidują, że ma szansę na zostanie najbogatszym ośrodkiem na całym świecie. W Bergen prężnie rozwija się energetyka, badania morskie oraz transport.

Zapisz się do Newslettera
Wpisz swój e-mail:

ferry-770131_640

Kolejnym miejscem wartym uwagi jest Trondheim. Jest to miasto będące miejscem narodzin mobilnej technologii. To właśnie tam wynaleziono standard telefonii komórkowej GSM w 1980 roku. W Trondheim dynamicznie wzrasta ilość miejsc pracy dla ludzi. Obecnie na rynku istnieje około 550 firm, które zatrudniają łącznie ponad 10 000 pracowników.

W Norwegii można żyć na naprawdę dobrym poziomie, zdobyć dobre wykształcenie i wychowywać dzieci. Jeśli ktoś właśnie planuje szukać szczęście w Krainie Fiordów, może warto wybrać się właśnie do Bergen lub Trondheim.


Komentarze

Zapisz mnie do newslettera


Zabezpieczenie antyspamowe: 2+3=

Jacek 1938 - 2015-08-07
Trondheim bylo jest i bedzie najpiekniejszym miastem w Norge