Norweski portal
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Zapisz mnie do newslettera
Reklama
Chcę otrzymać maksymalny zwrot podatku za 2017 rok!
Osoba prywatna Firma
wróć do strony głównej następna aktualność
18/01/2017

Kontrowersyjny sposób na edukację po norwesku

Jedno z norweskich przedszkoli zorganizowało wycieczkę dla swoich pięcioletnich podopiecznych na pobliską farmę. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że celem wycieczki było zaznajomienie przedszkolaków z ubojem i obdzieraniem zwierząt ze skóry.

Zapisz się do Newslettera
Wpisz swój e-mail:

Źródło: washingtonpost.com

Źródło: washingtonpost.com

Cała akcja nabrała rozgłosu, kiedy przedszkole opublikowało zdjęcia z wycieczki na swoim facebookowym profilu. Na władze przedszkola spłynęła fala krytyki od oburzonych Norwegów.

Dyrektor przedszkola Granstubben Barnehage, Dag Olav Stoelan tłumaczył, że wycieczka miała charakter edukacyjny i podkreślał jak ważne jest to, aby uświadamiać dzieci skąd tak naprawdę pochodzi mięso. Trzeba przyznać, że zdecydowano się na dość bezpośrednią metodę nauki.

Dyrektor dodał także, że dzięki wycieczce dzieci miały dowiedzieć się czegoś o rdzennych mieszkańcach północnej Norwegii – Saamach i ich tradycjach.

Co ciekawe, Stoelan był bardzo stanowczy w swych komunikatach.

„To nie pierwszy raz, gdy przeprowadzamy podobną akcję i będziemy je nadal praktykować”- mówił.

To samo przedszkole organizowało wcześniej wycieczki do sąsiednich farm, gdzie pokazywano dzieciom ubój świń.

Stoelan podkreślił, że rodzice zgodzili się wcześniej na udział swoich pociech w eskapadzie, a pracownicy przedszkola dużo rozmawiali ze swoimi podopiecznymi zarówno przed, jak i po wycieczce.

Według jednej z nauczycielek – Therese Johnsen, żadne z dzieci nie zareagowało negatywnie na to, co zobaczyło.

Na facebookowym profilu przedszkola jednak zawrzało. Jeden z komentarzy brzmi – „Przedszkole dokłada wszelkich starań, by było wśród nas więcej psychopatów”.

Publiczne dysekcje są popularne w krajach skandynawskich. W październiku 2015 w jednym z ogrodów zoologicznych w Danii publicznie przeprowadzono sekcję lwa, również przed dziećmi. Z kolei w kopenhaskim zoo rok wcześniej zabito żyrafę i nakarmiono nią lwy na oczach gości.


Komentarze

Zapisz mnie do newslettera


Zabezpieczenie antyspamowe: 2+3=

Cenne info o Norwegii:
Newsletter:

Lubię źródło cennego info: