Norweski portal
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Zapisz mnie do newslettera
Reklama
Chcę otrzymać maksymalny zwrot podatku za 2017 rok!
Osoba prywatna Firma
wróć do strony głównej następna aktualność
10/01/2017

Już jutro Norwegia wyłącza radio FM!

Już wkrótce radio FM będzie tylko historią dla mieszkańców Norwegii. Radio FM, odkąd zostało wynalezione w latach pięćdziesiątych, służy ludziom na całym świecie w rozgłośniach radiowych i radiostacjach. Od 11 stycznia od godziny 11:11 i 11 sekund rozpocznie się stopniowe wyłączanie fal FM na rzecz cyfrowych rozwiązań. Pierwszy będzie okręg Nordland.

Zapisz się do Newslettera
Wpisz swój e-mail:

cassette-player-1836298_1920

Wyłączenie nadajników rozpocznie się od północy kraju. Standard radia FM wygaśnie, jako pierwszy, w Bodø i zostanie zastąpiony przez standard DAB. Norwegia jest pierwszym krajem na świecie, który rezygnuje z radia FM.

Około 66% mieszkańców Norwegii jest przeciwna zmianie, wyłącznie 17% ludności popiera nowe rozwiązanie. Głównym powodem jest brak odpowiednich odbiorników w rozgłośniach radiowych i urządzeń, które służą do komunikacji awaryjnej. Mimo niezadowolenia Norwegów, jest już za późno, ze względów praktycznych i ekonomicznych, by rząd cofnął swoją decyzję. Niedługo ponad 8 mln radioodbiorników stanie się zupełnie bezużyteczna.

Podobne działanie rozważają inne państwa, takie jak Dania, Szwecja, Szwajcaria i Korea Południowa. Norwegia przetestuje nowe rozwiązanie i być może wtedy rozpocznie się era wielkich zmian w pozostałych państwach.


Komentarze

Zapisz mnie do newslettera


Zabezpieczenie antyspamowe: 2+3=

Cenne info o Norwegii:
Newsletter:

Lubię źródło cennego info: