Polski program
do norweskich
FAKTUR
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Norweski portal
Norweski portal
Norwegia firma
Reklama
wróć do strony głównej następna aktualność
04/09/2017

Jesteś zmotywowany do działania w Norwegii? Czy może chcesz być bardziej i robić więcej?

Dlaczego brakuje nam motywacji?

Z pewnością takie chwile zdarzają się każdemu – i nam i Tobie. Terminy Cię gonią, klienci sami nie pukają do drzwi, firma sama się nie założy, a CV lub oferta usług nie wyśle do potencjalnego pracodawcy. Leżysz i obmyślasz „Ambitny Plan Wzięcia się do Roboty”. I co? I nic… Masz za to posprzątane mieszkanie, wyprane firanki i obejrzane wszystkie powtórki w TV.

Mrs Doubtfire GIF - Find & Share on GIPHY

Ilość zrealizowanych zadań? Jedno, dwa czy ZERO?

Dlaczego odczuwasz wewnętrzny opór przed podjęciem pracy? Z pewnością brakuje Ci wewnętrznej motywacji. Części zadań nie chce Ci się robić, do wielu musisz się zmuszać, nie widzisz sensu i brakuje Ci celu. Stan motywacji musisz w sobie wywołać, na przykład za pomocą technik motywacyjnych, a my pokażemy Ci dlaczego warto.

Przeczytaj również: Jak znaleźć pracę/klientów w Norwegii w kilka dni?

Blokada do działania, czyli dlaczego wciąż nie jesteś rekinem biznesu

Poniżej podpowiadamy kilka wypróbowanych sposobów, które pomogą Ci w realizacji Twoich planów i w podboju norweskiego rynku pracy.

 • Wyznacz sobie cele i połącz je z najwyższą wartością. Zastanów się – jak chcesz, żeby wyglądało Twoje życie w Norwegii? Chcesz pracować na etacie? Marzysz o własnym biznesie? Dzięki osiągnięciu wyższych zarobków, przestaniesz się bać o stabilność swojej przyszłości. Zadbasz o bezpieczeństwo swoje i swoich najbliższych.
 • Zwizualizuj sobie drogę do celu i siebie po jego osiągnięciu. Marzysz o sprowadzeniu rodziny do Norwegii? Dzięki Tobie Twoje dzieci będą mogły uczyć się w norweskiej szkole, a dzięki temu, na przykład, poznają biegle obcy język i łatwiej będzie im podjąć pracę w przyszłości.
 • Bądź pozytywnie nastawiony – miej kontrolę nad swoimi myślami. Zrezygnuj z myśli typu „zacznę od poniedziałku”, „nie chce mi się”, „ i tak mi się nie uda”.
 • I ruszaj się! Nie ma lepszego sposobu na rozbudzenie energii, jak aktywność fizyczna. Norwegia to kraj pięknych widoków i przyrody, którą trudno się nie zachwycać. W czasie wolnym polecamy wypoczynek na świeżym powietrzu. Na łonie natury łatwo jest docenić życie i poczuć wdzięczność za to, co już masz. A możesz mieć więcej. Wiesz o tym, prawda?
 • Pamiętaj, że oprócz motywacji potrzebna jest Ci samodyscyplina i kształtowanie dobrych nawyków. Pracuj nad sobą! Na początek zacznij, na przykład, wstawać o 15 minut wcześniej.

A Ty jak się motywujesz do pracy?

Korzyści z działania, czyli dlaczego warto podjąć wysiłek

Weź kartkę i wypisz wszystkie korzyści, które osiągniesz dzięki zrealizowaniu danego zadania. Gdy spojrzysz na listę, na pewno łatwiej będzie Ci się wziąć do działania.

 • Dobrze wykonana praca to zadowoleni i wdzięczni klienci za dobrze wykonaną usługę, którzy z chęcią polecą Twoją firmę innym. A więcej klientów to…
 • Zwiększenie wynagrodzenia.
 • Nauczenie się czegoś nowego to rozwój firmy, a co za tym idzie ustabilizowanie firmy.
 • Stabilna firma i stałe dochody to możliwość ściągnięcia rodziny do Norwegii, a także…
 • Podróże, spełnianie marzeń, więcej czasu na przyjemności, spokojny stan ducha, a przede wszystkim…
 • SATYSFAKCJA. Masz klientów? To znaczy, że świadczysz usługi wysokiej jakości. Każdego dnia wstajesz i dajesz z siebie 100%.

A Tobie na jakich korzyściach najbardziej zależy?

Planowanie, czyli dlaczego łatwiej działać krok po kroku

Efektem tego etapu będzie, że w końcu zaczniesz realizować swój „Ambitny Plan Wzięcia się do Roboty”, a dzięki temu osiągniesz korzyści, które zwiększą jakość swojego życia.

Powodzenia! 


Komentarze

Zapisz mnie do newslettera


Zabezpieczenie antyspamowe: 2+3=