Polski program
do norweskich
FAKTUR
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Norweski portal
Norweski portal
Norwegia firma
Reklama
wróć do strony głównej następna aktualność
10/10/2016

Jakie informacje powinny znaleźć się na norweskiej fakturze?

Firma Faktura Solid pomogła nam stworzyć listę niezbędnych elementów, które są wymagane do prawidłowego wystawienia norweskiej faktury:

– Numer faktury – powinien znajdować się na górze dokumentu. Bardzo ważna jest kolejność numeracji, która bezwzględnie powinna być zachowana.

– Numer organizacyjny przedsiębiorstwa – jest to 9 cyfr. Jeśli firma jest płatnikiem VAT, na końcu należy napisać „MVA”.

Zapisz się do Newslettera
Wpisz swój e-mail:

korony_norweskie

– Data wystawienia faktury – kolejny ważny element dokumentu, który wskazuje na okres, którego faktura dotyczy.

– Data płatności faktury – służy do kontroli przepływów pieniężnych przez przedsiębiorcę. Gdy klient opóźnia wpłatę, można wysłać przypomnienie (purring), a gdy to nie przynosi efektów – wezwanie do zapłaty (inkassovarsel). Kolejnym krokiem jest kontakt z firmą windykacyjną.

– Dane sprzedawcy – informacja o przedsiębiorstwie wystawiającym fakturę.

– Dane nabywcy – w przeciwieństwie do rachunku (paragonu), faktura jest dokumentem imiennym, ukazującym drugą stronę transakcji.

– Opis usługi/towaru – powinien być dość dokładny.

– Cena – w przypadku płatników VAT należy oddzielnie zapisać cenę netto i kwotę VAT.

– Numer konta bankowego – klient powinien znać numer konta, na jaki ma przelać opłatę za towar/usługę. W przypadku obrotów gotówką należy prowadzić kasę i sporządzać raporty kasowe.

– Informacje dodatkowe – może to być np. numer KID wystawiającego dokument, numer klienta.

Każdy przedsiębiorca powinien dbać o porządek w fakturach i prawidłowo je wystawiać. Podczas kontroli urzędu podatkowego faktury sprawdzane są w pierwszej kolejności. Nieporządek w tych dokumentach sugeruje urzędowi próbę oszustwa (np. nie płacenie podatków).Komentarze

Zapisz mnie do newslettera


Zabezpieczenie antyspamowe: 2+3=