Polski program
do norweskich
FAKTUR
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Norweski portal
Norweski portal
Norwegia firma
Reklama
wróć do strony głównej następna aktualność
22/07/2015

Jaka płaca minimalna dla kierowców?

Od 1 lipca pod naciskiem norweskich związków zawodowych, wprowadzono minimalne wynagrodzenie dla kierowców zagranicznych autobusów i ciężarówek. Nowe przepisy dotyczą norweskich oraz zagranicznych kierowców, pod warunkiem znajdowania się odbiorcy na terenie Norwegii.

Jakiej wysokości jest nowa płaca minimalna dla kierowców? Mowa tu o 158,32 NOK na godzinę. Jest to ok. 81 PLN. Ponadto kierowcom będzie przysługiwała dieta na poziomie 307 NOK w ciągu doby. Zmiany dotyczą usług transportowych, w przypadku, gdy odbiorca znajduje się na terenie Norwegii. Związki zawodowe oczekują, że osoby korzystające z usług firm transportowych, będą pilnowały tego, czy firma wypłaca minimalne stawki kierowcom.

Zapisz się do Newslettera
Wpisz swój e-mail:

tir


– Nowe przepisy obejmą kierujących pojazdami o dopuszczalnej masie całkowitej pow. 3,5 tony, w tym również autobusami. Przepisy dotyczą kabotażu oraz niektórych rodzajów transportu międzynarodowego, z wyłączeniem transportu na potrzeby własne przedsiębiorstwa. Nie będą również działały w przypadku, gdy pracownik zostaje wysłany do firmy pozostającej w ramach tego samego koncernu lub z zagranicznej agencji pracy, a także wobec praktykantów/stażystów oraz osób objętych rządowymi programami pracy – odpowiada główny ekspert Ogólnopolskiego Centrum Rozliczania Kierowców (www.pulshr.pl).

Polskie Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju wystąpiło do Komisji Europejskiej w sprawie norweskiej płacy minimalnej dla kierowców twierdząc, że taka pensja może mocno nadwyrężyć sytuację polskich przedsiębiorców.Cofnij odpowiedź
Zostaw komentarz

Pola oznaczone * są obowiązkowe do wypełnienia

Komentarz*
Imię*

Email*

0 odpowiedzi na artykuł "Jaka płaca minimalna dla kierowców?"