Polski program
do norweskich
FAKTUR
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Norweski portal
Norweski portal
Norwegia firma
Reklama
wróć do strony głównej następna aktualność
01/09/2015

Jak zaoszczędzić na żywności w Norwegii?

Jedzenie w Norwegii jest bardzo drogie. Wielu turystów rezygnuje z podróży w kierunku Skandynawii ze względu na informacje na temat wysokich cen żywności. Istnieją jednak pewne wskazówki, dzięki którym na jedzenie w Norwegii nie trzeba wydawać fortuny.

Wszystkim, którzy zaczynają dopiero życie na północy Europy, zaleca się wstępne zapoznanie z norweskimi cenami. Bardzo często ceny produktów z tej samej grupy żywnościowej znacznie się różnią. Potrzeba kilku dni wnikliwych obserwacji cen, by wiedzieć, gdzie udać się po konkretny produkt. Zrobienie zakupów w rozsądnej cenie nie jest na początku zadaniem łatwym właśnie ze względu na dużą rozpiętość cen.

Najlepiej kupować w norweskich sieciówkach, takich jak KIWI i REMA 1000. Warto zajrzeć na ich stronę internetową, aby znaleźć adresy sklepów w poszczególnych miastach i zorientować się w aktualnie obowiązujących promocjach. Wystarczy kilka minut spędzonych przed ekranem monitora, by dowiedzieć się, gdzie najlepiej udać się na zakupy w danym tygodniu. Nie należy się obawiać tego, że w sieciówkach znajdziemy produkty gorszej jakości. Norwegowie bardzo dbają o poziom produktów oferowanych swoim konsumentom. Często tanie produkty są równie dobre, co te droższe. W sklepach sieci KIWI dostępne są produkty „first price”, które są bardzo smaczne, a czasami nawet dwa razy tańsze niż te same produkty innej marki. Zaleca się wypróbowanie różnych produktów, by wyrobić sobie własne zdanie i nie płacić niepotrzebnie więcej za markową żywność.

Zapisz się do Newslettera
Wpisz swój e-mail:

sklepywnorwegii

Ulubionym przykładem drogiej żywności w Norwegii jest chleb. Należy jednak pamiętać, że w sieciówkach dostępne są chleby skateryzowane w różne klasy. Za bochenek chleba z kategorii B, który jest najczęściej kupowany przez Norwegów, trzeba zapłacić nawet około 30 złotych, ale chleb z klasy F, za około 5 złotych, również nadaje się do spożycia. Oczywiście produkty te różnią się smakiem i jakością, ale czasami nie warto przepłacać. Ceny wody również nie należą do najniższych, ale w Norwegii bidon można spokojnie uzupłenić wodą z kranu. Warzywa i owoce można nabyć w niższych cenach na stoiskach u obcokrajowców.

Niestety, nie wszystkie produkty można zdobyć w Norwegii w promocyjnych cenach. Za takie produkty jak mięso, ryby, czy słodycze trzeba zapłacić dużo więcej niż w Polsce. Ceny papierosów i alkoholu są bardzo wysokie.

Bardzo często wyjazd do Norwegii wiążę się ze zmianą diety. Polacy przyzwyczajeni są do tłustych potraw, które obfitują w mięso w prawie każdym głównym posiłku. Mięso w Norwegii jest drogie, dlatego można zacząć układać jadłospis zawierający dania warzywne. Warto też wziąć pod uwagę aktualnie obowiązujące promocje w sklepach i pod ich dyktando ustalać swoje menu. Nie jest tajemnicą, że lepiej robi się zakupy żywnościowe dla dwóch osób niż dla jednej. Często bardziej opłaca się kupić produkty w większych opakowaniach. Należy zwracać szczególną uwagę na cenę jednostkową podaną na opakowaniu.

Dla wielu osób rozwiązaniem wydają się być zakupy w sąsiedniej Szwecji. Czasami jednak wystarczy dokładnie poszukać, by znaleźć i zaoszczędzić w ten sposób cenny czas zmarnowany na podróż do sąsiadów.


Komentarze

Zapisz mnie do newslettera


Zabezpieczenie antyspamowe: 2+3=

Sven - 2015-09-01
Co za bzdury
Owoce o warzywa w norwegii nie mają żadnego smaku a szczególnie owoce.
Pozatym są tańsze niż w np. Polsce (ile zarabia polak i ile zarabia norwegii)
Także pisanie ze norwegia jest najdroższym krajem świata jest totalna nieprawda
Pozdrawiam