Polski program
do norweskich
FAKTUR
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Norweski portal
Norweski portal
Norwegia firma
Reklama
wróć do strony głównej następna aktualność
23/06/2015

Jak poradzić sobie na lotnisku w Oslo? Przedstawiamy 9 wskazówek

Powoli rozpoczyna się sezon wakacyjny, a co za tym idzie można zaobserwować zwiększony ruch na lotniskach. Pojawia się coraz więcej podróżnych, którzy wyjeżdżają na urlopy w rozmaite zakątki.

Zapisz się do Newslettera
Wpisz swój e-mail:

plane-437745_640

Poniżej znajdują się przydatne wskazówki dla osób podróżujących z Oslo Aiport:

  • Przed samą podróżą warto zainstalować aplikację mobilną lotniska, dzięki której możliwe jest otrzymywanie powiadomień o lotach, można zobaczyć ruch podróżnych w miejscu kontroli bezpieczeństwa i sprawdzić ofertę przygotowaną przez sklepy i restauracje znajdujące się na terenie lotniska. Ponadto aplikacja umożliwia rezerwację miejsca parkingowego, często w promocyjnej cenie.
  • W celu przedostania się na lotnisko warto skorzystać z oferty transportu publicznego, na przykład z Norweskich Kolei Państwowych lub AirPort Express, który z dworca kolejowego do lotniska przewozi pasażerów w 20 minut.
  • Każdy bagaż specjalny lub bagaż przekraczający wagę 20 kg musi zostać przekazany pracownikowi lotniska w specjalnej kasie bagażowej.
  • Lotnisko w Oslo zostało zaprojektowane specjalnie z myślą o podróżnych. Już tam można rozpocząć swój wakacyjny wypoczynek ze względu na bogatą ofertę oferowanych usług- czy to chodzi o jedzenie, zakupy, relaks lub ostatnie minuty pracy.
  • We wschodniej części hali przylotów znajduje się odpłatna przechowalnia bagażu. W tym samym miejscu znajduje się też biuro rzeczy znalezionych.
  • Na lotnisku dostępny jest bezpłatny bezprzewodowy Internet oraz ponad 1000 gniazdek, które umożliwiają ładowanie urządzeń przed podróżą.
  • Przez kontrolę bezpieczeństwa można przejść z pustą butelkę, którą natychmiast, po przejściu kontroli, można napełnić zimną wodą w specjalnej stacji wody.
  • Wypłaty pieniędzy można dokonać w jednym z wielu bankomatów lub w DNB, który posiada jeden oddział w hali przylotów a drugi po przejściu kontroli bezpieczeństwa.
  • W przypadku pytań podróżni mogą skontaktować się z pomocnikami, którzy znajdują się w hali odlotów przez całek lato w fioletowych koszulkach. Pytania można także zadawać na Facebooku, Twitterze lub Instagramie.

Źródło: norwaytoday.info

Cofnij odpowiedź
Zostaw komentarz

Pola oznaczone * są obowiązkowe do wypełnienia

Komentarz*
Imię*

Email*

0 odpowiedzi na artykuł "Jak poradzić sobie na lotnisku w Oslo? Przedstawiamy 9 wskazówek"