Polski program
do norweskich
FAKTUR
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Norweski portal
Norweski portal
Norwegia firma
Reklama
wróć do strony głównej następna aktualność
25/11/2015

Jak dojechać na Święta Bożego Narodzenia z Norwegii do Polski?

Przed nami długo wyczekiwany świąteczny okres. Wielu rodaków ten czas zamierza spędzić z najbliższymi w rodzimym kraju. Święta Bożego Narodzenia to doskonała okazja do tego, by nadrobić zaległości towarzyskie, spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi. Warto już teraz zastanowić się nad dojazdem do Polski. Jak dostać się z Norwegii do naszego kraju? Na szczęście jest wiele możliwości. Można zdecydować się na prom, samolot, autokar lub prywatny transport.

1. Przejazdy busem

Firma przewozowa NORGE-BUS zajmuje się transportem osób na trasie Polska – Szwecja – Norwegia – Szwecja – Polska.  Zainteresowani tym przewoźnikiem mogą dotrzeć do różnych części Polski, począwszy od województwa lubelskiego przez mazowieckie, łódzkie, wielkopolskie oraz zachodnio – pomorskie. Firma Markus oferuje przejazdy pomiędzy Oslo a Szczecinem. Za pośrednictwem biura Mastertravel można wybrać przejazd u różnych przewoźników (wyjazdy z Drammen, Asher, Egersund, Fevik, Grimstad, Halden, Kongsberg, Larvik, Oslo, Moss, Stavanger, Sandvika, Tonsberg, Vigeland i inne). Biuro nie nalicza dodatkowych opłat czy prowizji.

Zapisz się do Newslettera
Wpisz swój e-mail:

santa-woman-1048250_640

2. Przewozy autokarowe

Przewozy autokarowe z Norwegii do Polski możliwe są z takimi przewoźnikami, jak: PKS Warmia, Interbus-Sindbad, Sindbad, Almabus, Eurolines Polska, Eurobus, VT-Eurolines, An-Mar, czy Markus z Gryfina. Autokary kursują do większości polskich miast kilka razy w tygodniu. Możliwy jest wyjazd z bardzo wielu norweskich miast, na przykład z Aksdal, Algard, Oslo, Moss, Sarpsborg, Svinesund, Kristiansand, Sogne, Mandal, Moi, Notodden, Lyngdal, Figgjo, Flekkefjord, Egersund, Randaberg, Sandeid, Sandnes, Sandvika, Stord, Stavanger, Haugesund, Hokksund, Olensvag, Olen, Stord, Halden, Drammen, Tonsberg, Sandefjord, Larvik,  Kongsberg, Kragero, Arendal, Grimstad, Kristiansand, Sogne, Mandal, Lyngdal, Vigeland. Szukając połączeń autokarowych można skorzystać z wyszukiwarki: http://www.autokar24.pl/polska-norwegia.html.

3. Podróż pociągiem

Rozbudowana sieć kolejowa łączy Norwegię z innymi krajami skandynawskimi i resztą Europy. Miłośnicy długich podróży mogą zdecydować się na około 30 godzinną podróż pociągiem z czterema przesiadkami! Pociąg jedzie przez takie miasta, jak Berlin, Kopenhaga i Goteborg. Można też zdecydować się na trasę przez wschodnią granicę, kraje nadbałtyckie i Finlandię. Większość połączeń to połączenia kursujące w nocy i z tego względu pociągi mają wagony sypialne. Przewoźnicy oferują karty rabatowe, zniżki na przejazd, dzięki którym podróż pociągiem staje się bardziej dostępna i ekonomiczna. Połączenia kolejowe na terenie Norwegii można sprawdzić tutaj: https://www.nsb.no/.

4. Promy

Promy niewątpliwie są częstym środkiem transportu z Norwegii do Polski, jednak nie są to połączenia bezpośrednie. Na szczęście istnieją dobre połączenie z sąsiadami, np. pomiędzy Gdynią a Karlskroną lub między Świnoujściem a Ystad. Firma Polferries (http://www.polferries.pl/twoja_oferta) oferuje przejazd do Danii z Oslo, Bergen, Kristiansand, Langesund i Stavanger oraz codzienne rejsy do Szwecji. Stena Line (http://www.stenaline.pl/) zapewnia, między innymi, sprawny transport pomiędzy Karlskroną w Szwecji a Gdynią oraz pomiędzy Oslo a Danią. Fjordline (http://www.fjordline.com/pl/) w swojej ofercie posiada połączenia promowe między Norwegią a Danią z pięciu norweskich miast: Stavanger, Bergen, Kristlandsand oraz Langesund. Norweski prom, Color Line (http://colorline.promy.pl), oferuje podróż  z  miast: Kristiansand oraz Larvik do duńskiego Hirtshals. DFDS Seaways (http://www.dfdsseaways.pl) oferują codzienne ekskluzywne rejsy promowe na trasie Oslo-Kopenhaga. Oferta skierowana dla tych, którzy podczas podróży chcą miło i komfortowo spędzić  czas – promy wyposażone są w doskonałe zaplecza rekreacyjne – bary, restauracje oraz basen. Istnieje możliwość przewozu zwierząt domowych oraz nieograniczonej ilości bagażu.

5. Linie lotnicze

Jednym z wielu sposobów podróżowania to linie lotnicze – wygodne, szybkie i tanie! Najlepiej użyć wyszukiwarki lotów na www.tanie-loty.pl, aby zarezerwować dla siebie najdogodniejszy termin. Warto jednak sprawdzić czy dany przewoźnik oferuje bezpośrednie połączenie do wybranego miasta.

6. Przejazdy prywatne

BlaBlaCar to serwis społecznościowy łączący kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę. Dzięki takiemu przejazdowi można dużo zaoszczędzić . Z Norwegii do Polski można podróżować bez przepraw promowych dzięki mostowi łączącemu Danię i Szwecję. BlaBlaCar umożliwia bardziej przyjazne, ekonomiczne i efektywne podróżowanie po całej Europie. Wystarczy się zalogować podać termin podróży, trasę przejazdu oraz ilość wolnych miejsc. Aktualne oferty przejazdowe można sprawdzić tutaj: https://www.blablacar.pl/znajdz-wspolne-przejazdy-zagranice/no/.

snow-1054869_640

7. Facebook i fora internetowe

Wiele osób ogłasza się w grupach na www.facebook.com oraz na forach internetowych o chęci przewiezienia ludzi za określoną opłatą. Najczęściej są to ludzie, którzy wracają w pojedynkę lub w dwie osoby do Polski oraz mają wolne miejsca, na których mogliby zarobić.


Warto sprawdzić przewoźników, ceny biletów, ewentualne promocje i zniżki, aby wybrać te najbardziej dogodniejsze połączenie.  Bezpiecznej podróży!


Cofnij odpowiedź
Zostaw komentarz

Pola oznaczone * są obowiązkowe do wypełnienia

Komentarz*
Imię*

Email*

0 odpowiedzi na artykuł "Jak dojechać na Święta Bożego Narodzenia z Norwegii do Polski?"