Polski program
do norweskich
FAKTUR
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Norweski portal
Norweski portal
Norwegia firma
Reklama
wróć do strony głównej następna aktualność
05/01/2016

Innovasjon Norge – szansa na dofinansowanie Twojej firmy w Norwegii

Wielu Polaków wyjeżdżających do Norwegii do pracy, ostatecznie decyduje się na założenie i rozwój własnej firmy. Bardzo często rozwój firmy jest blokowany przez brak dodatkowych środków finansowych. Warto wiedzieć, że w Norwegii istnieje coś takiego jak Innovasjon Norge. Jest to organizacja, która wspiera małe, średnie i duże przedsiębiorstwa poprzez udzielanie pożyczek, kredytów, gwarancji i dotacji. Innovasjon Norge dofinansowuje firmy i projekty z każdej gałęzi przemysłu na terenie całego kraju. Wysokość i rodzaj dofinansowania zależy od zakładanego celu i zdolności finansowej firmy.

Zapisz się do Newslettera
Wpisz swój e-mail:

korony_norweskie

Co warto wiedzieć? Firma otrzymująca dofinansowanie nie powinna być założona w ciągu ostatnich trzech lat, a w szczególnych przypadkach w ciągu ostatnich pięciu lat od momentu starania się o dofinansowanie. Finansowaniu podlegają projekty, które skupiają się na rozwoju, modernizacji, restrukturyzacji, tworzeniu nowych miejsc pracy lub dotyczą inwestycji w specjalistyczny sprzęt, budynki.

Co zrobić, żeby to właśnie nasza firma otrzymała dodatkowe pieniądze? Projekt musi mieć udokumentowany potencjał wzrostowy i być rentowny. Co ważne, projekt nie może rozpocząć się przed akceptacją wniosku o dofinansowanie. W przeciwnym razie dotacja może zostać utracona lub być przyznana częściowo. Największą szansę na otrzymanie środków mają firmy założone przez młode osoby, do 35 roku życia. Warto poszukać takiego pomysłu na projekt, żeby wprowadzić innowacyjność w danym rejonie. W celu otrzymania finansowania nie powinna istnieć w tym samym okręgu organizacja o takim samym działaniu.

Wysokość dofinansowania uzależniona jest od bardzo wielu czynników. W przypadku dotacji na rozpoczęcie działalności wyróżnia się dwie fazy. Faza pierwsza dotyczy oceny potrzeb klienta i obejmuje takie działania jak: badania klientów, badanie i szukanie rozwiązań, budowanie sieci kompetencji. Wielkość dotacji udzielonych w zakresie od fazy pierwszej to od 50 000 do 100 000 NOK w zależności od złożoności projektu. Jeśli firma w wyniku zakończenia tego etapu może udokumentować dalszy potencjał wzrostu, firma jest uprawniona do ubiegania się o dotację z fazy drugiej. Celem kolejnej fazy jest dalsza komercjalizacja, aby pomóc firmie szybko się rozrastać. Obejmuje takie działania jak: rozwój produktów / usług (w tym projektowanie i współpraca z klientami pilotażowymi), ochrona własności intelektualnej, opracowanie strategii marki oraz identyfikacji wizualnej, inne działania związane z wprowadzeniem firmy na rynek.


Komentarze

Zapisz mnie do newslettera


Zabezpieczenie antyspamowe: 2+3=