Polski program
do norweskich
FAKTUR
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Norweski portal
Norweski portal
Norwegia firma
Reklama
wróć do strony głównej następna aktualność
29/03/2017

Imponujące atrakcje, które warto zobaczyć w Norwegii

Oto niezwykłe, ponad naturalnej wielkości rzeźby, które możesz zobaczyć jadąc do Norwegii.

Big Moose (Storelgen), Hedmark

źródło: visit-hedmark.no

Największa na świecie rzeźba łosia, wykonana ze stali nierdzewnej, polerowanej. Rzeźba jest solidna o wysokości 10m i 12m długości. Zaprojektowana przez norweskiego artystę Linda Bakke. Wzniesiona w Stor-Elvdal w miejscowości wzdłuż jednej z najbardziej ruchliwych dróg w Hedmark (w RV3 pomiędzy Oslo a Trondheim) w celu zmniejszenia liczby wypadków w tym obszarze. Możemy zrobić sobie przerwę w trakcie jazdy i  podziwiać króla lasu. Można nawet urządzić piknik w pobliskim wyznaczonym obszarze przed dalszą podróżą.

Miecze w Skale (Sverd i fjell), Stavanger

źródło: wikipedia.org

Popularnym przystankiem dla odwiedzających Stavanger, są trzy dziesięciometrowe miecze z brązu upamiętniające historyczną bitwę pod Hafrsfjord, która odbyła się tutaj w 872 roku. Największy miecz reprezentuje zwycięskiego Haralda, dwa mniejsze pokonanych królów. Pomnik  ten postawiono na rzecz pokoju, jedności i wolności. Został stworzony przez Fritza Røed, a odsłonięty przez króla Olafa V w 1983 roku.

Krzesło (Stolen), Steinkjer

źródło: visitinnherred.com

Największe  na świecie krzesło ogrodowe. Drewniana rzeźba wzniesiona została w 2013 roku. Ma 4.75m wysokości i waży 2,5 tony. Powstała jako hołd dla dwóch mieszkańców za ich ciężką pracę tworzenia szlaków turystycznych w okolicy. Ich imiona są wyryte na tylnej części krzesła.

Człowiek z Morza (Mannen fra havet) Vesterålen

źródło: nordnorge.com

Posąg człowieka patrzącego na morze, o wysokości 4.3m. Postać jest wykonana z żeliwa. Postać w rękach trzyma kryształ jako ofiarę dla morza. Zimą kryształ zmienia kolor na niebieski. Rzeźba ta jest wzniesiona w Bo, Vesterålen i stanowi część projektu Artscape Nordland.

Kick sanki (Sparken) Tynset

źródło: tynset.kommune.no

W Tynset możemy zobaczyć rzeźbę największych sanek w Norwegii. Zapisane są one w Księdze rekordów Guinnessa.Może Cię również zainteresować:Komentarze

Zapisz mnie do newslettera


Zabezpieczenie antyspamowe: 2+3=