Polski program
do norweskich
FAKTUR
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Norweski portal
Norweski portal
Norwegia firma
Reklama
wróć do strony głównej następna aktualność
26/12/2015

Gdzie w Norwegii najbardziej wyczuwalny jest duch świąt?

Ostatnio, po raz pierwszy w historii Norwegii, został przeprowadzony pomiar ducha Bożego Narodzenia. Wyniki pokazały, że podczas gdy mieszkańcy zachodniego wybrzeża w trakcie adwentu znajdują się w istnej „świątecznej ekstazie”, mieszkańcy wschodniej części kraju wydają się być bardziej spokojni i skupieni na innych sprawach.

Zapisz się do Newslettera
Wpisz swój e-mail:

christmas-ball-316457_640

Czy możliwe jest zbadanie poziomu ducha Bożego Narodzenia? Okazuje się, że tak. Na stronie internetowej: pånorskjuleindeks.no można na bieżąco śledzić jego stopień.

Według ostatnich pomiarów najwyższy poziom ducha świąt panuje wśród osób w zachodniej części Norwegii. W ubiegłym tygodniu osiągnął on wartość 63%. Dla porównania w północnej oraz południowej części kraju wyniósł on 59% a w Norwegii środkowej – 57%. Najniższa wartość została zanotowana we wschodniej części kraju i wyniosła 56%.

„Opierając się na wynikach z dwóch pierwszych tygodni prowadzenia badań, spodziewaliśmy się, że mieszkańcy północnej Norwegii będą najbardziej podekscytowani świętami” powiedział prezes John Lauring Pedersen. Niestety prowadzone badania nie dają odpowiedzi na pytanie, dlaczego mieszkańcy zachodniej części kraju aż tak bardzo są podekscytowani świętami Bożego Narodzenia.


Komentarze

Zapisz mnie do newslettera


Zabezpieczenie antyspamowe: 2+3=