Polski program
do norweskich
FAKTUR
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Norweski portal
Norweski portal
Norwegia firma
Reklama
wróć do strony głównej następna aktualność
08/11/2016

Elektroniczna skrzynka pocztowa – którą skrzynkę wybrać?

W tym roku osoby, które posiadają norweskie numery personalne, otrzymały z DIFT (Agencji Zarządzania Publicznego i E-administracji) pismo, które dotyczy założenia elektronicznej skrzynki pocztowej do kontaktów z NAV, Skatt, bankami itd.

Zapisz się do Newslettera
Wpisz swój e-mail:

mail-box-1309470_1920

Czym jest elektroniczna skrzynka pocztowa?

Elektroniczna skrzynka pocztowa ma zastąpić tradycyjna pocztę. Ekologiczna Norwegia dzięki takiemu rozwiązaniu może zaoszczędzić papier i znaczki, nie będzie konieczne zatrudnianie listonoszy do dostarczania urzędowych pism, a mieszkańcy nie będą musieli pamiętać o każdorazowym zgłaszaniu do urzędu informacji o zmianie adresu do korespondencji. Odtąd można wysyłać i otrzymywać pocztę w miejscu, w którym aktualnie przebywamy. Jednym warunkiem jest posiadanie dostępu do Internetu.

Elektroniczna skrzynka pocztowa jest specjalnie szyfrowana i ściśle chroniona. Na skrzynkę będą przychodziły wszystkie poufne informacje, takie jak wysokość przyznanego wynagrodzenia, podatki do opłacenia itd. Jedną z zalet takiej skrzynki jest otrzymywanie całej korespondencji w jednym miejscu. Po otrzymaniu poczty przychodzi powiadomienie na e-mail lub w formie sms.

Rodzaje elektronicznych skrzynek pocztowych

Do wyboru są dwie elektroniczne skrzynki pocztowe – Digipost (https://www.digipost.no/) – tutaj dostawcą jest Norweska Pocztowa, oraz skrzynka e-Boks (http://www.e- boks.no/default.aspx), która ma skandynawski zasięg.

Którą skrzynkę wybrać?

Obie skrzynki są łatwe u użyciu, ich aplikacje również działają poprawnie. Skrzynki mogą być używane nie tylko przez norweskie urzędy i administrację publiczną, ale także przez prywatnych nadawców i odbiorców. Zaletą skrzynki e-Boks jest jeden poziom logowania. Skrzynka Digipost ma dwa poziomy logowania, z których jeden wymaga wyższego poziomu bezpieczeństwa podczas logowania – kodów BankID. Wynika to z tego, że Digipost ma wiele podpisanych umów zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym. Po zapoznaniu się z obsługą i działaniem wybranej skrzynki, można w każdej chwili zrezygnować i spróbować, jak działa skrzynka konkurencyjna.

Co zrobić, żeby założyć elektroniczną skrzynkę pocztową?

W celu założenia elektronicznej skrzynki pocztowej należy wejść na stronę www.norge.no i kliknąć w „Velg Digital postkasse”. W kolejnym kroku należy dokonać wyboru pomiędzy Digipost lub e-Boks. Następne kroki zależą od rodzaju wybranej usługi. Dalsze instrukcje są szczegółowo opisane na witrynach określonego dostawcy. Założenie skrzynki jest bezpłatne.


Komentarze

Zapisz mnie do newslettera


Zabezpieczenie antyspamowe: 2+3=

rusalka1993 - 2020-11-27
to ja
bena1974 - 2020-11-27
to ja
Radek211 - 2020-02-07
Post