Norweski portal
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Zapisz mnie do newslettera
Reklama
Chcę otrzymać maksymalny zwrot podatku za 2017 rok!
Osoba prywatna Firma
wróć do strony głównej następna aktualność
12/02/2017

Dramatyczny apel afgańskiego ministra do Norwegii – „Nie deportujcie dzieci!”

Na spotkaniu z Sylvi Listhaug, afgański wiceminister spraw zagranicznych, Hekmat Karzai, zaapelował do Norwegii o pozwolenie młodym Afgańskim imigrantom pozostać w Norwegii, aż do uzyskania pełnoletności.

child

Podczas spotkania Karzaiego i norweskiej minister ds. imigracji i integracji politycy rozmawiali o podejściu Norwegii, która jest jedynym obok Szwecji państwem, które w zeszłym roku bez wyjątku zawracała wszystkie afgańskie dzieci z Norwegii do Afganistanu.

„Chodzi o międzynarodowe prawa człowieka i standardy, które mówią, że nikt nie może deportować dzieci. To granica, której nie powinniśmy przekraczać, a Norwegia przecież znana jest z poszanowania praw człowieka i porozumień międzynarodowych” – mówił Karzai.

Zasugerował on, żeby zamiast deportacji, Norwegia pozwoliła dzieciom pozostać u siebie do 18 urodzin.

„Wymieniliśmy się pomysłami o tym, co może zostać zrobione, szczególnie w sprawie nieletnich. Powinniśmy rozważyć co można zrobić, by zapewnić im szkolenia i edukację w Norwegii. Po ukończeniu 18 roku życia te osoby mogłyby być deportowane, albo dostać prawo stałego pobytu”- kontynuował Karzai.

Afgański wiceminister spraw zagranicznych tłumaczył, że sytuacja w Afganistanie jest dramatyczna. Niedawno na północy kraju sześcioro członków personelu Czerwonego Krzyża zostało zabitych, a kolejnych dwoje uprowadzonych. Dzień później w Kabulu, stolicy kraju, 19 osób zginęło z rąk zamachowca-samobójcy.

Nie wiadomo, czy Listhaug ma zamiar wprowadzić jakieś zmiany w postępowaniu Norwegii w sprawie nieletnich imigrantów. Norweska minister po spotkaniu nie chciała komentować jego przebiegu.

                                                                                                                                                                                                                                                                             

Może Cię również zainteresować:


Komentarze

Zapisz mnie do newslettera


Zabezpieczenie antyspamowe: 2+3=

Cenne info o Norwegii:
Newsletter:

Lubię źródło cennego info: