Polski program
do norweskich
FAKTUR
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Norweski portal
Norweski portal
Norwegia firma
Reklama

Dlaczego warto zainteresować się kursami BHP?

W ostatnim czasie Inspekcja Pracy w Norwegii (Arbeidstilsynet) zwiększyła liczbę kontroli. Wymagana jest znajomość norweskiego prawa pracy oraz posiadanie dokumentów, które poświadczają ukończenie kursu BHP w Norwegii.

A Ty? Czy obawiasz się kontroli w swojej firmie?

Zbuduj bezpieczne i przyjazne środowisko pracy dla Ciebie i Twoich pracowników. Nie czekaj do jutra! Zacznij już dzisiaj od zapoznania się z naszym artykułem, który przygotowaliśmy właśnie dla Ciebie z firmą Quali.

Zapisz się do Newslettera
Wpisz swój e-mail:

Zobacz, kto musi ukończyć kurs BHP, żebyś mógł spać spokojnie.

Norweskim odpowiednikiem kursu BHP jest szkolenie HMS. Przestrzeganie przepisów BHP wśród norweskich pracodawców jest traktowane bardzo poważnie. Niestety, wciąż zdarzają się pracodawcy, którzy chcą zaoszczędzić i nie kończą takiego kursu.

Instruktaż BHP ma pomóc pracodawcy lepiej zadbać o warunki pracy. Pracodawca musi odpowiednio przygotować miejsce pracy i przeszkolić swoich pracowników w zakresie norweskiego BHP.

Czy w każdej firmie musi być verneombud?

W każdej firmie zatrudniającej 10 i więcej pracowników musi zostać obowiązkowo wyznaczony i wyszkolony przedstawiciel załogi ds. BHP czyli tzw. verneombud. Pracodawca ma obowiązek wysłania przedstawiciela na szkolenie BHP.

Firma, która zatrudnia mniej niż 10 pracowników może ustalić na piśmie, że nie będzie przedstawiciela do spraw bezpieczeństwa. W większych firmach przedstawiciel ds. BHP powinien być na każdej zmianie (w przypadku pracy w systemie rotacyjnym). Więcej
informacji znajdziesz w kapittel 6. tutaj.

Przeczytaj również: Koszty założenia firmy w Norwegii a oszustwa z tym związane

Obowiązkiem przedstawiciela ds. BHP jest zapewnienie szkolenia BHP dla pracowników oraz kontrolowanie przestrzegania przepisów w miejscu pracy. Na przykład w miejscy budowy każdy pracownik powinien nosić kask. To varneombud musi zwracać na to uwagę i wyciągać konsekwencje od pracowników, którzy nie stosują się do norm i zasad.

Rzecznik do spraw bezpieczeństwa musi brać aktywny udział w pracach, które mają na celu poprawę bezpieczeństwa w firmie. To z nim kontaktują się inni pracownicy, gdy dojdzie do wypadku lub gdy ktoś nie przestrzega zasad bezpieczeństwa w miejscu pracy.

Jakie masz obowiązki jako pracownik? 

Za co odpowiedzialny jest pracodawca? 

Bądź odpowiedzialnym pracodawcą!

Poświęć chwilę i znajdź ofertę kursu odpowiednią dla Ciebie i Twojej załogi. Za brak szkolenia oraz identyfikatorów branżowych, jeśli takie są wymagane w Twojej firmie, możesz zapłacić znaczną karę. Czy nie lepiej zapłacić tylko za kurs? Dodatkowo będziesz odpowiedzialnym pracodawcą, Twoi pracownicy będą czuć się bezpiecznie, a Ty zaoszczędzisz sobie niepotrzebnych nerwów w przypadku kontroli.

Dlaczego warto?

Specjalnie dla naszych Czytelników i Partnerów Biznesowych udostępniliśmy kurs HMS dla właścicieli firm i kadry zarządzającej.
Chcesz zadbać o swoją firmę i swoich pracowników?


Dlaczego warto?

To co? Kiedy zainwestujesz w szkolenie BHP?

Autor: Aleksandra z Quali (www.quali.no)

Cofnij odpowiedź
Zostaw komentarz

Pola oznaczone * są obowiązkowe do wypełnienia

Komentarz*
Imię*

Email*

0 odpowiedzi na artykuł "Dlaczego warto zainteresować się kursami BHP?"