Polski program
do norweskich
FAKTUR
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Norweski portal
Norweski portal
Norwegia firma
Reklama
wróć do strony głównej następna aktualność
28/10/2017

Dlaczego warto słuchać w biznesie swojego instynktu?

Prowadzenie własnej firmy to spore wyzwanie, jednak podejmuje je coraz więcej osób. Chociaż wzrasta odpowiedzialność i istnieje ryzyko niepowodzenia – często zakładamy własny biznes, żeby się rozwijać, spełniać swoje marzenia oraz zyskać niezależność finansową.

Po załatwieniu wszelkich formalności nadchodzi czas podejmowania decyzji, które będą miały wpływ na prowadzoną przez nas działalność. I tutaj nasuwa się pytanie – rozum czy intuicja?

Instynkt czy zdrowy rozsądek?

Każdy z nas, chociaż raz w życiu, znalazł się w sytuacji, w której zamierzał podjąć jakąś decyzję, ale nagle naszło go przeczucie, że powinien postąpić inaczej. Przeczucia są podświadome i całkowicie naturalne, ba!, wiele osób kieruje się nimi przy podejmowaniu
decyzji, jednak czasem, mimo tego wewnętrznego głosu, zdajemy się na zdrowy rozsądek.

Każdy z nas ma w sobie instynkt przetrwania, dzięki któremu reagujemy na niebezpieczeństwo czy poczucie zagrożenia, dlatego czasem warto nie uciszać naszych przeczuć i zastanowić się nad ich przyczyną. Może czujemy się niepewni? Może istnieje lepsze rozwiązanie?Warto poświęcić trochę czasu na ustalenie, czego konkretnie oczekujemy i czym zamierzamy się kierować prowadząc własną działalność. Optymalną opcją byłoby połączenie instynktu z chłodną kalkulacją, ale jest to bardzo trudne i wymaga określenia priorytetów i granic naszych działań. W sytuacji, gdy teoretycznie najlepsza opcja postępowania w znaczący sposób granice te naruszy – instynkt natychmiast się odezwie.

Podświadomie wyczuwamy intencje innych ludzi – składają się na to lata doświadczeń i nasze cechy osobowości – dlatego ignorowanie intuicji, nawet w kwestiach biznesowych, może być zgubne. Decyzje podejmowane pod wpływem emocji, w tym właśnie przeczuć, najczęściej odzwierciedlają faktyczne potrzeby, i chociaż niekiedy trudno jest zrezygnować z raz podjętej decyzji, warto przynajmniej wziąć taką opcję pod uwagę, żeby później niczego nie żałować.

Instynkt w biznesie

Podejmowanie ważnych dla naszej firmy decyzji nigdy nie jest łatwe i zawsze wiąże się z mniejszym lub większym ryzykiem. Niekiedy analizujemy i kalkulujemy bez końca, a gdzieś w głębi serca znamy już odpowiedź, ponieważ od początku czujemy, czy dane rozwiązanie jest dla nas dobre czy nie – właśnie dlatego warto słuchać intuicji i brać ją pod uwagę, gdy mamy do podjęcia decyzję lub gdy szukamy rozwiązania problemu.

Autor: Aneta Redzik


Cofnij odpowiedź
Zostaw komentarz

Pola oznaczone * są obowiązkowe do wypełnienia

Komentarz*
Imię*

Email*

0 odpowiedzi na artykuł "Dlaczego warto słuchać w biznesie swojego instynktu?"