Polski program
do norweskich
FAKTUR
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Norweski portal
Norweski portal
Norwegia firma
Reklama

Dlaczego warto odwiedzić sklep z roślinami

Zakupy internetowe a zakupy stacjonarne

Obecnie większość zakupów poza spożywczymi robimy przez internet. Dlaczego specjalnie poświęcać czas, aby dostać się do sklepu, jeżeli klikając odpowiedni przycisk możemy mieć nową książkę, kosmetyk czy elektroniczny gadżet równie szybko, a do tego nie musimy nawet wychodzić z domu?

Wydawałoby się, że podobnie będzie z zakupem roślin. Wszystkie zdjęcia i informacje o konkretnych gatunkach znajdziemy przecież na stronie, a wybrane rośliny kurier dostarczy nam prosto pod drzwi. Można pomyśleć, że w takim razie wizyta w sklepie stacjonarnym to niepotrzebny trud.

Czy jednak na pewno?

– “Tym artykułem chcemy przekonać Was, że warto od czasu do czasu odwiedzić stacjonarny sklep z roślinami i przekonać się, że zakupy w tej formie mają swoje niepodważalne zalety, których nie zastąpi kupowanie online.” – powiedział nam Miłosz Jarosiewicz ze sklepu malaszklarnia.pl

Sklep z roślinami we Wrocławiu / Krakowie

Dlaczego warto przyjść do stacjonarnego sklepu z roślinami?

Możliwość zobaczenia, zmierzenia, porównania różnych roślin
A dlaczego o tym, czy ubranie nam pasuje, najłatwiej jest zdecydować na żywo? Pierwszy i najważniejszy powód jest bardzo prosty. Zobaczenie wymarzonych gatunków na własne oczy, przekonanie się, jakie mają rozmiary, jak wyglądają w przestrzeni, jak komponują się z innymi okazami lub z wybranymi osłonkami sprawia, że możemy dobrać najlepsze opcje lub upewnić się, czy te przez nas wcześniej wybrane będą rzeczywiście do siebie pasować. W razie wątpliwości zawsze możemy także zasięgnąć opinii pracowników sklepu.

Profesjonalne doradztwo
To właśnie profesjonalne doradztwo jest powodem, dla którego dużo osób decyduje się na wizytę w stacjonarnym sklepie z roślinami. Możliwość wymiany doświadczeń oraz uzyskania specjalistycznych porad od podobnie (lub bardziej) zafascynowanych tematem osób jest bezcenna, jeżeli chcemy poszerzać swoją wiedzę i wzajemnie uczyć się na swoich błędach (i sukcesach!). Pamiętajmy, że osoby pracujące w sklepie zajmują się setkami roślin na co dzień, najczęściej również po godzinach – z tego względu będą najlepszym możliwym źródłem informacji na temat pielęgnacji i uprawy naszej domowej dżungli.

Sklep z roślinami we Wrocławiu / Krakowie

Możliwość zainspirowania się
Oprócz zdobycia cennej wiedzy stacjonarna wizyta w sklepie umożliwia też zainspirowanie się w różnych kwestiach. Dzięki obejrzeniu na żywo aranżacji z udziałem ulubionych roślin, a także przeróżnych połączeń z doniczkami, osłonkami czy makramami może przyjdzie Ci do głowy pomysł na aranżację Twojego wnętrza?

Względy ekologiczne
Ważnym aspektem są także powody ekologiczne. Wiemy, że nie każdy i nie zawsze może sobie pozwolić na odwiedzenie sklepu stacjonarnego ze względu na brak czasu czy odległość. Wtedy zakup online w firmach pakujących paczki możliwie najbardziej ekologicznie będzie dobrym pomysłem. Jeśli jednak sklep znajduje się blisko lub po drodze do domu warto pamiętać, że stacjonarny zakup rośliny wygeneruje znacznie mniej odpadków niż wysyłkowy. Zamiast kartonowego pudła, papieru, gąbki i taśmy, do przetransportowania rośliny ze sklepu wystarczy papierowa torba. Również sam odbiór skompletowanego zamówienia w sklepie oszczędza wykorzystanie wielu materiałów zabezpieczających oraz minimalizuje dodatkowe koszty transportu.

Sklep z roślinami we Wrocławiu / Krakowie

Możliwość umówienia się na usługi dodatkowe
Wizyta w stacjonarnym sklepie z roślinami to także okazja do zasięgnięcia informacji/porady w kwestii dodatkowych usług. Często sklepy oferują takie usługi jak: aranżacje roślinne przestrzeni, warsztaty, a nawet przesadzanie i leczenie roślin z chorób. Przychodząc do sklepu, możesz dowiedzieć się o nich wszystkich.

Możliwość skompletowania wymarzonego zestawu od razu
Stacjonarne zakupy mają tę przewagę nad internetowymi, że wybrane rośliny można od razu zabrać ze sobą bez czekania na skompletowanie i wysyłkę paczki. Dzięki temu nawet na ostatnią chwilę możemy wybrać i zakupić roślinny prezent czy też od razu zaopatrzyć się w brakujące podłoża, nawozy lub akcesoria.

Sklep z roślinami we Wrocławiu / Krakowie

Lepiej w profesjonalnym sklepie niż w markecie!
Ostatnim powodem, dla którego warto odwiedzić sklep z roślinami jest… jego zasadnicza przewaga nad marketami czy dyskontami w kwestii odpowiedniego dbania o sprzedawane rośliny. Kupując roślinę w markecie często, skuszeni ‘niską’ ceną, nie zdajemy sobie sprawy, że tak naprawdę możemy kupować kota w worku. Spowodowane jest to czynnikiem oczywistym – markety sprzedają bardzo szeroki i różnorodny asortyment, zazwyczaj nie mając podziału pracowników na mniejsze ‘działy’ zajmujące się konkretną kategorią produktów. W ogólnym chaosie i pośpiechu nic dziwnego, że roślinami po prostu nie ma kto zająć się tak troskliwie, jak robią to pracownicy wyspecjalizowanych sklepów. Przychodząc do konkretnego sklepu z roślinami możesz mieć pewność, że znajdziesz tam rośliny zadbane oraz regularnie sprawdzane pod kątem chorób i pasożytów.

Jak widać, stacjonarne odwiedziny w sklepie nie są tylko staromodnym sposobem na zrobienie zakupów, powoli wypieranym przez prostsze i szybsze zakupy internetowe. Oprócz możliwości natychmiastowego zaopatrzenia się w rośliny, doniczki, podłoża i inne akcesoria oferują także szereg możliwości, które są niezwykle pomocne i inspirujące przy wyborze gatunków, ich pielęgnacji oraz aranżacji.

Moi drodzy czy chcielibyście mieć Małą Szklarnię w Norwegii? 🙂

Sklep z roślinami we Wrocławiu / Krakowie


Komentarze

Zapisz mnie do newslettera


Zabezpieczenie antyspamowe: 2+3=