Polski program
do norweskich
FAKTUR
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Norweski portal
Norweski portal
Norwegia firma
Reklama
wróć do strony głównej następna aktualność
29/12/2015

Czy wiesz, kto odbudował górskie ścieżki w Norwegii?

Grupa Szerpów pochodzących z Nepalu spędziła kilka lat na rekonstruowaniu norweskich górskich ścieżek. To właśnie Szerpowie zostali zatrudnieni do wykonania tego ciężkiego zadania ze względu na ich niezwykłą wytrzymałość i umiejętność pracy na dużych wysokościach, a także siłę do wnoszenia ciężkich ładunków. Swoją pracę rozpoczęli w Norwegii w 2000 roku i do tej pory zbudowali ścieżki i  schody w ponad 100 różnych miejscach na terenie całego kraju.

Zapisz się do Newslettera
Wpisz swój e-mail:

Źródło foto: nepalitimes.com

Źródło foto: nepalitimes.com

Szerpowie pochodzą z obszaru Himalajów i całe swoje życie spędzają na dużych wysokościach. Szkolenie rozpoczyna się już we wcześniej młodości. Dzieci ćwiczą umiejętność odpowiedniego podnoszenia ciężarów i przenoszenia ich na plecach na duże odległości i wysokości. Technika jest bardzo ważna podczas pracy wykonywanej przez Szerpów.

Z inicjatywy krajowego nadawcy NRK powstał materiał dokumentalny, który zawiera wywiady z pracownikami z Nepalu. Film ma na celu pokazać ślady pozostawione przez Szerpów na terenie Norwegii. Z pewnością wielu ludzi nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, kim są Szerpowie i jak wiele zrobili dla Norwegii. Praca za granicą jest bardzo korzystana dla Szerpów. W Norwegii osiągają znacznie większe dochody niż w Nepalu. Jest to szczególnie istotne od czasu trzęsienia ziemi w kwietniu 2015 na terenie ich ojczyzny. Szerpowie są bardzo dumni z tego, co zrobili dla Norwegii.


Cofnij odpowiedź
Zostaw komentarz

Pola oznaczone * są obowiązkowe do wypełnienia

Komentarz*
Imię*

Email*

0 odpowiedzi na artykuł "Czy wiesz, kto odbudował górskie ścieżki w Norwegii?"