Polski program
do norweskich
FAKTUR
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Norweski portal
Norweski portal
Norwegia firma
Reklama
wróć do strony głównej następna aktualność
18/02/2016

Czy to koniec wygodnego połączenia lotniczego Łódź – Oslo Rygge?

Połączenie lotnicze między centralną Polską a stolicą Norwegii, każdego roku na okres zimowy, było wstrzymywane. Poza tym okresem, czyli od połowy marca do połowy października, można było bez problemu dostać się szybko i tanio z Łodzi na lotnisko Oslo Rygge.

Zapisz się do Newslettera
Wpisz swój e-mail:

samolotwnorwegii


Lot na tej trasie obsługiwany był przez przewoźnika Ryanair. W tym roku jednak połączenie z Oslo do Łodzi zniknęło z wyszukiwarki tej linii lotniczej. Nie pojawia się również w momencie wyboru terminu lotu na kwiecień lub maj. Łódzkie lotnisko potwierdziło informację, że loty do Norwegii zostały zawieszone. Ponadto dodali, że decyzja ta została podjęta przez przewoźnika.

Likwidacja połączenia Łódź – Oslo Rygge może być odpowiedzią na wprowadzenie od 1 kwietnia projektu przez norweski rząd, który zakłada podniesienia podatku lotniczego do 80 NOK za każdego pasażera (więcej: https://pol-nor.com/koniec-tanich-lotow-w-norwegii-0007753/). Rząd w Norwegii podniesie podatek z powodu ochrony środowiska. Planują osiągnąć mniejszą liczbę połączeń z Norwegią, ponieważ samoloty mają duży wpływ na zanieczyszczenie środowiska. Twierdzą również, że podniesienie cen lotów, zmniejszy liczbę zakupionych biletów.

Rezygnacja tak dużego przewoźnika jakim jest Ryanair, może okazać się zabójcze dla małego lotniska Oslo Rygge. Rocznie to lotnisko obsługiwało około 1,6 mln pasażerów, gdy irlandzkie linie lotnicze wycofają się, ilość pasażerów spadnie do 500 000!


Źródło info: e24.no, panipanika.blogspot.no, fly4free


Komentarze

Zapisz mnie do newslettera


Zabezpieczenie antyspamowe: 2+3=