Norweski portal
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Zapisz mnie do newslettera
Reklama
Chcę otrzymać maksymalny zwrot podatku za 2017 rok!
Osoba prywatna Firma
wróć do strony głównej następna aktualność
26/11/2016

Czy reprezentacja Norwegii w biegach narciarskich zostanie bez środków finansowych?

W norweskiej reprezentacji w biegach narciarskich może pojawić się nie lada problem. W styczniu sportowcy mogą zostać bez środków finansowych. Dlaczego? Sponsorzy zagrozili, że zerwą kontrakty.

Zapisz się do Newslettera
Wpisz swój e-mail:

Źródło foto: scania.com

Źródło foto: scania.com

Czy sponsorzy mogą z dnia na dzień zerwać umowę? Tak. Wszystko za sprawą klauzuli o dopingu, która zezwala na ten krok. Jeśli sportowcy zażywali doping, sponsorzy mogą się wycofać z takiego układu. A wszystko zaczęło się od Therese Johaug (przyp. Norwegia w szoku! Norweska konkurentka Justyny Kowalczyk jest na dopingu?  oraz Skandal w Norwegiia – w ciężarówce norweskich biegaczy zostały zainstalowane inhalatory. Czy to ich przepis na zwycięstwo?).

Budżet norweskiej reprezentacji zależy w 95% od wpływów komercyjnych. To będzie duży cios, jeśli sponsorzy zdecydują się na zerwanie kontraktu. W stacji TV2 jeden ze sponsorów reprezentacji biegów narciarskich „Sparebank1” zdecyduje o dalszej współpracy w styczniu, po ogłoszeniu wymiaru dyskwalifikacji Therese Johaug oraz przyjrzeniu się komisji śledczej w sprawie masowego stosowania dopingu wśród norweskich biegaczy.


Komentarze

Zapisz mnie do newslettera


Zabezpieczenie antyspamowe: 2+3=

Cenne info o Norwegii:
Newsletter:

Lubię źródło cennego info: