Norweski portal
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Zapisz mnie do newslettera
Reklama
wróć do strony głównej następna aktualność
18/10/2016

Czy Norwegia łamie prawo w sprawie afery dopingowej Johaug?

Afera dopingowa w Norwegii nie schodzi z głównych stron gazet. Czy Therese Johaug zostanie zdyskwalifikowana przez substancje dopingującą znalezioną w jej krwi?

Zapisz się do Newslettera
Wpisz swój e-mail:

Źródło foto: vimeo.com

Źródło foto: vimeo.com

Czy 28-latka zostanie zawieszona? Norweska Komisja Antydopingowa twierdzi, że czeka na dochodzenie w tej sprawie. Dopiero po jej wynikach podejmie decyzje, co dalej będzie z karierą sportsmenki. Czarny scenariusz zakłada cztery lata dyskwalifikacji.

W organizmie Johaug znaleziono ślady clostebolu. Tłumaczyła się, że używała maść na poparzenia, która zawierała substancje dopingujące. Mówiła, że nie wiedziała nic o podejrzanym składzie tego specyfiku. Więcej przeczytasz tutaj: Norwegia w szoku! Norweska konkurentka Justyny Kowalczyk jest na dopingu?! Zobacz filmik, w którym tłumaczyła się Therese Johaug.

Czy Norwegowie łamią prawo? „Zgodnie z panującymi przepisami zawieszenie powinno nastąpić natychmiast po wykryciu dopingu. Dopiero po pewnym czasie mogłoby rozpocząć się postępowanie. W tym momencie jesteśmy świadkami absurdalnej sytuacji. Johaug nawet dziś mogłaby zostać powołana do składu reprezentacji Norwegii na zaczynający się za nieco ponad miesiąc Puchar Świata” możemy przeczytać w Eurosport.onet.pl.

Czekamy na dalsze informacje.

Źródło info: eurosport.onet.pl


Komentarze

Zapisz mnie do newslettera


Zabezpieczenie antyspamowe: 2+3=

Pol-Nor