Norweski portal
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Zapisz mnie do newslettera
Reklama
Chcę otrzymać maksymalny zwrot podatku za 2017 rok!
Osoba prywatna Firma
wróć do strony głównej następna aktualność
05/01/2017

Czy cena benzyny w Norwegii faktycznie jest najwyższa w historii?

Chociaż ceny benzyny są na najwyższym poziomie w historii, Norwegowie przeznaczają mniej swojego wynagrodzenia na zakup litra benzyny niż robili to w latach 90-tych.

Zapisz się do Newslettera
Wpisz swój e-mail:

petrol-996617_1920

Z obliczeń wykonanych przez E24 wynika, że przeciętny Norweg może wydać 2,98% swojego wynagrodzenia na zakup 1 000 litrów benzyny w 2017 roku. Jest to nieco wyższa kwota niż w ostatnich latach, ale znacznie niższa niż w latach 90-tych, kiedy ta sama ilość benzyny kosztowała średnio 3,64% przeciętnego wynagrodzenia.

Jeśli wykluczyć okres II Wojny Światowej, ceny paliw były relatywnie najwyższe w 1950 roku. Wtedy aby kupić 1 000 litrów benzyny, należało przeznaczyć 12,46% swojego wynagrodzenia.

W przeglądzie sporządzonym przez Bloomberg, dokonano porównania cen paliw w różnych krajach świata. W oparciu o cenę, Norwegia to drugi z 61 badanych krajów z najwyższą ceną paliwa, jednak w porównaniu ze średnią dochodów, benzyna w Norwegii znalazła się na 11 miejscu jako najtańsza na świecie. Mieszkańcy Danii, Szwecji i Finlandii muszą przeznaczyć większą część swojego wynagrodzenia, aby kupić litr benzyny.


Komentarze

Zapisz mnie do newslettera


Zabezpieczenie antyspamowe: 2+3=

Cenne info o Norwegii:
Newsletter:

Lubię źródło cennego info: