Norweski portal
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Zapisz mnie do newslettera
Reklama
Chcę otrzymać maksymalny zwrot podatku za 2017 rok!
Osoba prywatna Firma
wróć do strony głównej następna aktualność
15/12/2016

Czy aplikacja Pokemon Go ma wpływ na nasze zdrowie?

Większość osób, które zafascynowane były aplikacją Pokemon Go, na początku wykazywały większą aktywność fizyczną w związku z szukaniem nowych stworków. Jednak, jak pokazały przeprowadzone ostatnio badania, po około sześciu tygodniach aktywność ta spada do poziomu początkowego.

Źródło foto: cdn1.vox-cdn.com

Źródło foto: cdn1.vox-cdn.com

Badania przeprowadzone zostały na Harvardzie w Stanach Zjednoczonych na grupie 1 182 osób w wieku od 18 do 35 lat. Wyniki pokazały, że w pierwszym tygodniu po pobraniu aplikacji, gracz robi dziennie średnio okołu 955 dodatkowych kroków. Po upływie około sześciu tygodni aktywność fizyczna gracza wraca do poziomu tego, który miał zanim pobrał aplikację.

„Jesteśmy na początkowym etapie rozumienia, jak tego rodzaju gra może wpływać na zdrowie jej użytkowników. Na pewno daje ludziom powód, aby wyjść z domu i spotkać się z innymi ludźmi” powiedziała Kathryn Howe, jeden z naukowców pracujących przy badaniach.

Od momentu uruchomienia w lipcu aplikacja została pobrana przez 500 milionów użytkowników. Była bardzo popularna w Norwegii. Entuzjastkami nowatorskiej aplikacji okazały się norweska premier – Erna Solberg oraz przewodnicząca liberalnej partii Venstre, Trine Skei Grande.

Gra doceniona została również przez obecnego norweskiego Ministra Zdrowia – Bent Høie. „Jako Minister Zdrowia jestem trochę rozczarowany, ponieważ Pokémon Go uczyniło więcej dla zdrowia publicznego tego lata, niż ja byłem w stanie zrobić w ciągu trzech ostatnich lat” powiedział Høie we wrześniu.


Komentarze

Zapisz mnie do newslettera


Zabezpieczenie antyspamowe: 2+3=

Cenne info o Norwegii:
Newsletter:

Lubię źródło cennego info: