Polski program
do norweskich
FAKTUR
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Norweski portal
Norweski portal
Norwegia firma
Reklama
wróć do strony głównej następna aktualność
26/06/2015

Czworo ludzi, którzy wstrząsnęli norweską społecznością 2

poprzedni slajd | slajd 2/4 | następny slajd

2. Arnfinn Nesset 

Urodzony w Trøndelag w Norwegii w 1936 roku jako dziecko z nieprawego łoża. Nesset był wychowywany przez matkę i pozostał z nią przez całe dzieciństwo i dorosłość. Jego ojciec był nieobecny w życiu i nigdy nie nawiązał z nim kontakt. Kształcił się jako pielęgniarz i 1977 roku został zatrudniony na tym stanowisku w domu opieki w gminie Orkdal.

Zapisz się do Newslettera
Wpisz swój e-mail:

Arnfinn Nesset

Latem i jesienią 1981 roku miała miejsce seria podejrzanych zgonów w domu opieki, w którym pracował mężczyzna. Podczas przesłuchania przez policję, Arnfinn Nesset początkowo przyznał się do zamordowania 27 pacjentów. Twierdził, że zabił ich wstrzykując im chlorek suksametonium. Został wtedy oskarżony o zabójstw o 25 pacjentów. Później jednak wycofał swoje zeznania i zaprzeczył wszystkiemu, co wcześniej powiedział. Nesset został ostatecznie skazany w marcu 1983 za otrucie 22 pacjentów chlorkiem suksametoniu. Szacuje się, że Nesset podczas swojej „kariery pielęgniarza” mógł zabić aż 138 pacjentów.

Mężczyzna został skazany na 21 lat więzienia, co jest maksymalną karą na mocy norweskiego prawa. Został on jednak wypuszczony po odbyciu 12 lat więzienia za dobre zachowanie. Obecnie znajduje się w nieznanym miejscu pod przybranym nazwiskiem. Prokurator Olaf Jakhelln na procesie mężczyzny opisał Nesseta jako „ambitnego człowieka, który chciał piastować pełną kontrolę nad życiem i śmiercią”.

Filmik:

https://youtu.be/KUPozoIs6AE?t=1m48s

poprzedni slajd | slajd 2/4 | następny slajdCofnij odpowiedź
Zostaw komentarz

Pola oznaczone * są obowiązkowe do wypełnienia

Komentarz*
Imię*

Email*

0 odpowiedzi na artykuł "Czworo ludzi, którzy wstrząsnęli norweską społecznością 2"