Polski program
do norweskich
FAKTUR
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Norweski portal
Norweski portal
Norwegia firma
Reklama
wróć do strony głównej następna aktualność
17/07/2015

Co poszło nie tak przy projekcie norweskiej artystki „nagie drzewo”? FILMIK!

Norweska artystka współczesna wpadła na niezwykły pomysł. Postanowiła zawiesić się głową w dół, naga na drzewie za jedną nogę. Coś chyba poszło nie tak, bo artystka utkwiła na nim na trzy i pół godziny!

Hilde Krohn Huse, która na co dzień mieszka i pracuje w Londynie, odważyła się na niesamowity czyn. W swoim rodzinnym mieście Aukra w Norwegii w jednym z tamtejszych lasów, nakręciła filmik jak całkowicie naga wiesza się za nogę na drzewie.

Jednak gdy już zawisła i stwierdziła, że pora skończyć eksperyment, okazało się, że nie może się uwolnić. „Filmik skończył się, bo kamera sama się wyłączyła. Ja niestety nadal tam wisiałam i wzywałam pomocy.” powiedziała artystka. „Gdy obejrzałam to co się nagrało zrobiło mi się niedobrze, zaczęłam przeżywać wszystko od nowa. Jednak następnego dnia uświadomiłam sobie, że film jest całkiem niezły”.

Zapisz się do Newslettera
Wpisz swój e-mail:

thelocal.no

thelocal.no

Artystkę z opresji wybawiła jej przyjaciółka, która usłyszała jej nawoływania o pomoc. Huse nakręciła filmik z drzewem podczas swojego ostatniego roku na Uniwersytecie Creative Arts w Londynie. Po jego opublikowaniu, został on wyróżniony spośród tysięcy innych i ma być eksponowany na wystawie sztuki współczesnej Bloomberg.

Tekst, który towarzyszy nagraniu „bezsilność artysty” jest kluczem do zrozumienia dzieła Norweżki. „W filmie „Wisząca na drzewie”, odbiorca może być świadkiem zderzenia zamierzeń artysty, jego koncepcji z rzeczywistością. I tak można zobaczyć artystkę wiszącą nago na drzewie, która nie może się uwolnić”. Huse dodała, że to naprawdę szczęście, że usłyszała ją jedna z jej przyjaciółek. „Dla mnie to nic niezwykłego występować nago przed kamerą, jednak moja wybawicielka wyglądała na dość zaskoczoną tym co zobaczyła. Dobrze, że ktoś jednak wiedział, że będę w tym lesie”.

Filmik z wydarzenia:

http://www.thelocal.no/20150715/video-norway-artist-stuck-naked-in-tree


Komentarze

Zapisz mnie do newslettera


Zabezpieczenie antyspamowe: 2+3=

Lili - 2015-07-17
co??? Boże widzisz i nie grzmisz :P