Polski program
do norweskich
FAKTUR
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Norweski portal
Norweski portal
Norwegia firma
Reklama
wróć do strony głównej następna aktualność
07/09/2015

Co można robić w Bærum? Sprawdź listę naszych propozycji!

Zaledwie kilka minut jazdy od Oslo znajduje się malownicze miasto Baerum, w którym można zobaczyć plażę, fiordy, lasy i wzgórza, czyli wszystko to, co natura dostarczyła w pozostałej części kraju. Bærum położone jest w spokojnej okolicy i można znaleźć tam schronienie od życia miejskiego.

Poniżej znajdują się atrakcje turystyczne i propozycje na spędzenie wolnego czasu w Bærum.

1) Lommedalsbanen – muzeum kolejowe i skansen z materiałami z placu budowy. Turyści mogą przejechać się starymi wagonami z starodawnymi silnikami i zobaczyć najmniejszy norweski parowóz pochodzący z 1904 roku.

Zapisz się do Newslettera
Wpisz swój e-mail:

Muzeum kolejowe w Bærum / Źródło: wikipedia.org

Muzeum kolejowe w Bærum / Źródło: wikipedia.org


2) Muzeum Grini – podczas wycieczki w tym miejscu można poznać bliżej historię II wojny światowej i starego Grini Prison Camp. W muzeum zaprezentowane są dzieła wykonane potajemnie przez więźniów.

3) Bærums Verk – w otoczeniu huty z XVII wieku można zrobić zakupy i zapoznać się z dawnym rzemiosłem. Wiele budynków wokół zostało odnowionych i przerobionych na małe i urocze restauracje. Zainteresowani mogą udać się do muzeum, w którym zaprezentowane są piece produkowane przez hutę w ciągu ostatnich 300 lat. W Jednym z warsztatów można zobaczyć, w jaki sposób wyrabiane są przedmioty ze szła i kupić jakiś produkt na pamiątkę.

4) Øvrevoll Racecourse – jest to jedyny hipodrom w Norwegii, a wiodący w Skandynawii. Odbywa się tam około 40 wyścigów konnych w ciągu roku.

5) W mieście funkcjonują pływalnie, domy kultury, biblioteki i stadiony sportowe. Bakkestua Arena to nowy kryty park dla osób jeżdżących na deskorolce.

Bærum / Źródło: skanska.no

Bærum / Źródło: skanska.no

6) Warto zobaczyć lokalne kościoły. W Bærum są dwa średniowieczne kościoły z końca XII wieku, dwa kościoły z cegły z XIX wieku i wiele współczesnych budynków sakralnych. Szczególnie warty uwagi jest kościół Tanum – jest to jeden z dwóch kościołów w stylu średniowiecznym, wybudowany w latach 1100 – 1130. We wnętrzu zachowały się oryginalne rzeźby, a wokół budynku znajdują się kurhany z epoki żelaza.

7) Piękna przyroda w Bærum oferuje wspaniałe możliwości wypoczynku, działalności i relaksu. Turyści mogą zrobić sobie zdjęcie na tle fiordu Oslo, popłynąć statkiem na wyspę, pospacerować drogą nadbrzeżną (Kyststien) lub popływać na jednej z wielu plaż w Bærum.

8) W Bærum istnieje wiele dróg, które nadają się na wycieczki po lesie, wiele z nich nadaje się na wycieczki rowerowe. Na miły spacer nadaje się także wzgórze Kolsåstoppen, z którego roztacza się piękny widok na miasto.


Komentarze

Zapisz mnie do newslettera


Zabezpieczenie antyspamowe: 2+3=