Polski program
do norweskich
FAKTUR
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Norweski portal
Norweski portal
Norwegia firma
Reklama
wróć do strony głównej następna aktualność
27/04/2016

Co dzieje się w przypadku wstrzymania zasiłku przez NAV?

Aby NAV ponownie rozpatrzył sprawę, trzeba udokumentować, że spełnia się warunki uprawniające do pobierania dagpenger. Jeśli urząd wstrzymał wypłacanie świadczeń z oczywistych powodów, czyli np., z powodu podjęcia pracy, w przypadku urlopu lub choroby nie wysyła pisemnego powiadomienia. NAV może wstrzymać wypłacanie dagpenger także jeśli pracujesz tak dużo, że nie masz do niego praw lub jeśli nie otrzymujesz pieniędzy przez okres ostatnich 6 tygodnie. W tej sytuacji brak pisemnego powiadomienia, ponieważ zakłąda się, że osoba pobierająca wcześniej zasiłek nie jest już bezrobotna. Aby móc ponownie otrzymać dagpenger należy złożyć wniosek o ponowne wypłacanie zasiłku.

Zapisz się do Newslettera
Wpisz swój e-mail:

flaganorge

Wypłatę zasiłku na czas 12 tygodni można utracić, gdy bez uzasadnionego powodu:

● nie poszukujesz lub nie przyjmujesz ofert pracy na terenie całego kraju,

● nie chcesz brać udziału lub przestajesz brać udział w zajęciach przygotowujących do podjęcia pracy,

● składasz wypowiedzenie lub w inny sposób kończysz pracę,

● zostajesz zwolniony z Twojej winy.

Ocena tego, co jest uzasadnionym powodem jest w praktyce niezwykle surowa. Zasiłek można także utracić na 4 tygodnie także jeśli bez uzasadnionego powodu nie przychodzi się na spotkania w NAV. Jeśli powodem jest choroba, potrzebne będzie zaświadczenie od lekarza.

Powodem czasowej utraty zasiłku lub wydłużonego okresu oczekiwania na zapomogę mogą być wyłącznie zdarzenia z okresu ostatnich 6 miesięcy. Jeśli jakieś zdarzenie wymienione powyżej wydarzyło się kilka razy w przeciągu 12 miesięcy, czas oczekiwania będzie jeszcze dłuższy. Aby ponownie otrzymać dagpenger należy rzeczywiście poszukiwać pracy i wysyłać meldekort do NAV.

W przypadku złożenia skargi z powodu wstrzymania wypłaty zasiłku, wypłata środków nastąpi jedynie za okres, w którym poszukiwano pracy i wysyłano meldekort.


Komentarze

Zapisz mnie do newslettera


Zabezpieczenie antyspamowe: 2+3=