Polski program
do norweskich
FAKTUR
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Norweski portal
Norweski portal
Norwegia firma
Reklama
wróć do strony głównej następna aktualność
10/10/2017

Nie chodzi o cenę, chodzi o jakość

Jakość kontra cena – od zawsze zwalczające się pojęcia. Czy da się je połączyć, aby uzyskać harmonię pomiędzy jednym i drugim?

Jak wynika z badań rynkowych – tylko 20 proc. konsumentów to klienci oszczędni. Większość Polaków to jednak wymagający konsumenci. Są oni gotowi zapłacić więcej za produkty lepszej jakości. Coraz chętniej skłaniamy się do nabywania towarów, które służą dłużej i lepiej. Odnosi się to zarówno do produktów spożywczych, przedmiotów codziennego użytku jak i usług – od szewca, przez krawcową czy fryzjerkę po doradztwo prawne, finansowe czy gospodarcze.

W tej branży niewielki procent stanowią klienci oszczędni, którzy kierują się podczas swojego wyboru – głównie ceną. Rosną nam wymagania wobec różnorodności oferty, kompetencji czy atmosfery w której przychodzi nam realizować swoje plany. Polacy przebywający w Norwegii, którzy zdecydowali się przenieść centrum swoich spraw życiowych i biznesowych – także coraz chętniej szukają produktów i wartościowych usług, z właściwą proporcją wartości do ceny.

Szczególnie przy prowadzeniu własnego przedsiębiorstwa – kuszą nas jak największe oszczędności, tam gdzie tylko to możliwe – co często odbija się np. na wyborze nieprofesjonalnego doradcy finansowego.

Pozorna oszczędność i jej realny koszt

Grupa poszukiwaczy tanich ofert jest duża, oznacza to jednak często wpadnięcie w pułapkę otrzymania gorszej jakości produktu, niewłaściwych wyliczeń, niedotrzymywania terminów czy wręcz otrzymywania faktur za niezamówione usługi.

 Zasada jest prosta – jeżeli firma oferuje bardzo konkurencyjne ceny za swoją usługę, oznacza to, że aby wyjść „na swoje” musi takich usług wykonać dużo więcej. To sprawia, że pracownicy są przeładowani obowiązkami. Dodatkowo działa presja czasu… W takich warunkach nie łatwo o pomyłkę czy niedopatrzenie. 

Warto również zaznaczyć, że takie firmy, mogą nie brać pod uwagę faktu, że z przyczyn od nich niezależnych coś może pójść nie tak. Nie są na taką ewentualność przygotowane, a co gorsza – nie posiadają odpowiednich narzędzi oraz czasu na korekty.

Inteligentny wybór odpowiedniego fachowcy to często decyzja, która poprawi nam jakość życia lub prowadzenia własnej firmy – zamiast spędzać nam sen z oczu w obawie o to, czy pod presją czasu –firma, której zapłaciliśmy mniej, nie popełni błędów lub nie zapomniała o naszym zleceniu.

Przez ostatnie lata swojej działalności zauważyliśmy, że Polacy powoli wychodzą ze stanu konsumentów beztroskich i oszczędnych, a stają się społeczeństwem konsumentów poszukujących wartościowych ofert – rzetelnych i kompleksowych. Poszukują firm, które reagują na wszelkie zmiany przepisów i dostosowują swoją ofertę do indywidualnych potrzeb klienta.

Inwestuj w swoją niezależność

Nabywanie usługi lepszej jakości, nawet jeśli oznacza to, że są droższe – to z pewnością dobre wyjście dla świadomych i znających swoją wartość właścicieli firm. Takie osoby wychodzą bowiem ze słusznego przeświadczenia, że zlecając specjalistycznej firmie np. prowadzenie swoich formalności, one same będą mogły skupić się na rozwoju swoim i swojej firmy.

Nie oznacza to jednak, że podejmują pochopne decyzje. Wręcz przeciwnie – to jakość usług staje się dla klientów ważniejsza niż niższa cena na rynku doradztwa finansowego.


Chytry dwa razy traci

To, że jakość obsługi jest ważna, to truizm – podobnie jak ten, że chytry traci dwa razy. My wolimy mówić o pozytywnych doświadczeniach naszych klientów, żeby niezależnie od tego, z jakiej opcji kontaktu skorzystają w naszej firmie, czuli się zawsze tak samo dobrze – gdyż ich sukces biznesowy nie jest możliwy bez satysfakcji i zadowolenia klienta ze swojego doradcy.

Firmę, która świadczy usługi, powinien interesować nie tylko moment, kiedy ich klient decyduje się na współpracę lub potrzebuje pomocy w obsłudze, lecz także powinien patrzeć całościowo na jego sytuację, jego dotychczasowe doświadczenia – aby móc najpełniej dostosować do niego swoją ofertę.

Klientami naszej firmy jest wielu przedsiębiorców z różnych części Norwegii. Współpraca z nami opiera się więc dla ich wygody – przeważnie w formie elektronicznej. Cenimy pracę i czas naszych klientów – dlatego – wystarczy do tego celu posiadanie internetu, skanera i telefonu.

Indywidualne podejście do klienta to mówienie nieskomplikowanym językiem, bez zbędnej fachowej terminologii. Takie podejście sprawia, że poczucie bezpieczeństwa w kontakcie z doradcą ciągle rośnie, co jest szczególnie istotne w  branży, w której jest tak dużo formalności a korespondencja z urzędami w języku norweskim wymaga często fachowej wiedzy.

Według nas – kluczem do sukcesu są nie tylko wprowadzone standardy w całej firmie, ale także jego największa wartość – personel – kompetentny, odpowiednio przeszkolony i pomocny dla każdego przedsiębiorcy zagubionego w norweskich realiach biznesowych.


Komentarze

Zapisz mnie do newslettera


Zabezpieczenie antyspamowe: 2+3=