Polski program
do norweskich
FAKTUR
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Norweski portal
Norweski portal
Norwegia firma
Reklama
wróć do strony głównej następna aktualność
12/11/2015

Chcesz przeżyć niesamowitą noc? Spędź noc w hotelu ze śniegu!

Noc spędzona z hotelu ze śniegu na pewno pozostanie w pamięci do końca życia. Taka możliwość czeka tych, którzy odwiedzą Snowhotel na obrzeżach miasta Kirkenes. Niezwykły hotel znajduje się w najdalszej północno wschodniej części Norwegii. Na szczęście samolotem z Oslo można się tam dostać w zaledwie dwie godziny.

Niesamowity hotel topi się każdego lata i jest odbudowywany w grudniu każdego roku! Lód do budowy brany jest z jeziora, które znajduje się w pobliżu. Lód z dnia na dzień staje się coraz grubszy i dochodzi nawet do 70 cm grubości. Konstruktorzy hotelu tną lód piłą mechaniczną i transportują go w miejsce budowli za pomocą skuterów śnieżnych. Tam rzeźbiarze przekształcają bryły w niezwykłe dzieła sztuki. Każdego roku zużywane jest 15 ton lodu do budowy baru i pokojów. Co roku rzeźby mają inną postać, co czyni to miejsce jeszcze bardziej urokliwym i zaskakującym.

Zapisz się do Newslettera
Wpisz swój e-mail:

Hotel w Kirkenes

Hotel w Kirkenes

Hotel jest czynny od 20 grudnia do 20 kwietnia. Wewnątrz hotelu jest stała temperatura na poziomie -4oC Pobyt w ośrodku jest niezwykłą przygodą, którą warto przeżyć chociaż raz w życiu. Niestety, bardzo drogą. Cena za osobę za noc wynosi 2650 NOK.

Wszystkie apartamenty mają piękne wyposażenie z lodu. Na łóżkach umieszczone są wygodne materace i śpiwory, w których można spać nawet przy -30oC. Łózka otoczone są przez lodowe bloki. Łazienki i prysznice znajdują się w specjalnym budynku obok, więc żeby z nich skorzystać trzeba opuścić Snowhotel. Specjalnie dla gości przygotowany jest program rozrywkowy na czas wizyty. Hotel jest całkowicie bezpieczny i wykonany zgodnie z normami. Budynek stoi jeszcze miesiąc po zakończeniu sezonu.


Komentarze

Zapisz mnie do newslettera


Zabezpieczenie antyspamowe: 2+3=