Polski program
do norweskich
FAKTUR
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Norweski portal
Norweski portal
Norwegia firma
Reklama
wróć do strony głównej następna aktualność
05/10/2015

Chcesz poznać życie mieszkańców Svalbardu? Już niedługo będziesz miał taką możliwość!

BBC Worldwide chce podjąć się wyemitowania 10 odcinków ukazujących życie mieszkańców Longyearbyen. Brytyjska firma produkcyjna ‘Hello Halo’ ma sfilmować życie w stolicy izolowanego norweskiego archipelagu. Wiceprezes BBC wierzy, że bohaterowie serialu zauroczą międzynarodową publiczność.

Zapisz się do Newslettera
Wpisz swój e-mail:

polar-bear-404314_640

Longyearbyen zamieszkuje 2000 osób. Wielu mieszkańców pracuje w górnictwie. Większość nich to mężczyźni potrzebujący pracy, których rodziny pozostają na kontynencie. Przeciętnie mieszkaniec zostaje w rejonie około 6 lat, zanim przeprowadzi się gdzieś indziej. W mieście żyje kilku emerytów.

Na archipelagu nie są przyznawane zasiłki i nie ma dostępu do domów opieki. Widzowie będą mieli okazję zobaczyć, jak wygląda codziennie życie w ekstremalnych warunkach arktycznego archipelagu, na którym populacja niedźwiedzia polarnego przewyższa liczbę ludzi.

Svalbard to nietypowy świat, w którym przez 3 miesiące panują całkowite ciemności i łatwiej spotkać niedźwiedzia niż drugiego człowieka. Producenci przygotowywanego serialu są pewni, że będzie miał dużą oglądalność.


Komentarze

Zapisz mnie do newslettera


Zabezpieczenie antyspamowe: 2+3=