Polski program
do norweskich
FAKTUR
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Norweski portal
Norweski portal
Norwegia firma
Reklama
wróć do strony głównej następna aktualność
17/11/2015

Bezpłatne kursy zawodowe w Norwegii – nowa szansa dla bezrobotnych

Niestety, wielu Polaków w Norwegii ma na początku duże problemy ze znalezieniem pracy. Często brakuje osobom umiejętności językowych lub odpowiednich uprawnień. Naukę języka norweskiego można zacząć już dzisiaj, na przykład korzystając z kursu: https://pol-nor.com/kurs_norweskiego.php. Dodatkowe umiejętności można zdobyć uczestnicząc w kursach zawodowych organizowanych przez Norweski Urząd Pracy.

Zapisz się do Newslettera
Wpisz swój e-mail:

keyboard-453795_640

Bezpłatne kursy skierowane są do osób niezatrudnionych lub zagrożonych zwolnieniem. Składają się z części teoretycznej i praktycznej lub samej teoretycznej. Mogą trwać maksymalnie 10 miesięcy. Część praktyczna polega na odbyciu stażu u pracodawcy wskazanego przez urząd. Osoby chętne do udziału w kursie muszą mieć skończone 19 lat. Aby zapisać się na szkolenie należy skontaktować się z NAV odpowiednim do miejsca zamieszkania. Informacje o kursach dostępne są na stronach internetowych lokalnych oddziałów NAV. Informacje na temat targów pracy, prowadzonych rekrutacji, projektów i szkoleń można zdobyć pod adresem: https://www.nav.no/no/NAV+og+samfunn/Kontakt+NAV/NAV+i+ditt+fylke. Na szkolenie należy zapisać się poprzez kontakt z biurem NAV, właściwym dla miejsca zamieszkania osoby zainteresowanej szkoleniem.

Szkolenie zawodowe jest płatne, jeśli osoba zainteresowana uczestniczy w danym kursie z własnej inicjatywy, w celu zdobycia nowych kompetencji lub umiejętności (np. kurs tańca). Aktualnie oferowane kursy zawodowe można wyszukać tutaj: http://www.kursguiden.no/.

Więcej informacji znajdziesz w naszej zakładce: https://pol-nor.com/kursy-zawodowe-w-norwegii/.


Komentarze

Zapisz mnie do newslettera


Zabezpieczenie antyspamowe: 2+3=