Polski program
do norweskich
FAKTUR
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Norweski portal
Norweski portal
Norwegia firma
Reklama
wróć do strony głównej następna aktualność
17/02/2017

Aż połowa Norwegów używa do płatności aplikacji „Vipps”

Ponad 2,15 miliona osób używa w Norwegii aplikacji „Vipps”. To stanowi 41% całego społeczeństwa. Prawa do aplikacji niedługo trafią w ręce 100 norweskich banków.

korony_norweskie

W 2015 roku bank DNB wypuścił na rynek aplikację „Vipps”. Aplikacja szybko zyskała popularność, a do mowy potocznej na stałe weszło pojęcie „vippować”.

DNB poinformowało, że niebawem Vipps stanie się osobnym przedsiębiorstwem, w którym większościowy pakiet własnościowy 52% będzie należał do banku.

Cały pakiet akcji zostanie rozdysponowany pomiędzy 100 różnych norweskich banków. Wszystko po to, aby zdominować konkurentów ze Skandynawii i inne korporacje, takie jak Google, Facebook czy Apple, które oferują aplikacje o podobnym działaniu.

„Jeszcze w 2017 roku Vipps będzie dostępny w o wiele większej ilości miejsc niż dotychczas. To sprawi, że nasz produkt będzie bardziej konkurencyjny od produktów innych nordyckich i międzynarodowych korporacji” – mówił Rune Bjerke, dyrektor generalny banku DNB i przyszły przewodniczący zarządu Vipps.

Vipps pozwala na rejestrację swojej karty bankomatowej w aplikacji i dokonywanie płatności, a także przelewów prosto ze smartfonów. Dodatkowo aplikacja posiada funkcję czatu.

Klienci pragną uniknąć zamieszania z wieloma podobnymi aplikacjami rywalizującymi ze sobą na rynku. Zdecydowanie bardziej wolą jedną godną zaufania usługę, której używają wszyscy i która jest obsługiwana przez każdy sklep.

                                                                                                                                                                                                                                                                           


Może Cię również zainteresować:


Cofnij odpowiedź
Zostaw komentarz

Pola oznaczone * są obowiązkowe do wypełnienia

Komentarz*
Imię*

Email*

0 odpowiedzi na artykuł "Aż połowa Norwegów używa do płatności aplikacji „Vipps”"