Polski program
do norweskich
FAKTUR
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Norweski portal
Norweski portal
Norwegia firma
Reklama
wróć do strony głównej następna aktualność
16/11/2015

Altinn, czyli załatwiaj sprawy urzędowe po norwesku

Norwegia znalazła rozwiązanie na ograniczenie częstości wizyt w urzędach norweskich. Jaki? Jest to wprowadzenie cyfrowej platformy administracyjnej Altinn, która pozwala na dopełnienie różnych formalności. Portal prowadzi wspólnie m.in. rejestry Brønnøysundregisteret i Główny Urząd Podatkowy.

Zapisz się do Newslettera
Wpisz swój e-mail:

keyboard-70506_640

Na portalu dostępne są prawie wszystkie norweskie organy władzy. Z witryny można pobrać ponad 1000 formularzy, z czego większą część można wypełnić w trybie online. Na portalu Altinn znajduje się przegląd wszystkich formularzy. W celu uzyskania informacji na temat formularzy Urzędu Podatkowego warto skorzystać z portalu www.skatteetaten.no.

Wśród czynności, jakie umożliwia portal, można wymienić zarejestrowanie kontraktów oraz pracowników, rozliczanie składek pracodawcy, wysyłanie zeznań rocznych do pracowników, czy zamawianie kart podatkowych dla swoich podwładnych.

Ku uciesze osób nieznających norweskiego na platformie Altinn wiele informacji jest podana w języku angielskim. Portal znacząco ułatwia pracę przedsiębiorcom norweskim.


Cofnij odpowiedź
Zostaw komentarz

Pola oznaczone * są obowiązkowe do wypełnienia

Komentarz*
Imię*

Email*

0 odpowiedzi na artykuł "Altinn, czyli załatwiaj sprawy urzędowe po norwesku"