Norweski portal
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Zapisz mnie do newslettera
Reklama
Chcę otrzymać maksymalny zwrot podatku za 2017 rok!
Osoba prywatna Firma
wróć do strony głównej następna aktualność
11/11/2016

A Ty kiedy chcesz przejść na emeryturę?

Norwescy pracownicy twierdzą, że chcieliby przejść na emeryturę dopiero po ukończeniu 66 roku życia. Jedna na cztery osoby twierdzi, że z chęcią będzie pracowała do 72 roku życia. W rzeczywistości większość osób pozostaje na rynku pracy do ukończenia 63 roku życia.

Zapisz się do Newslettera
Wpisz swój e-mail:

hands-old-1408480_1920

Zeszłoroczne badania opinii publicznej pokazują, że obecnie ludzie chcą pracować średnio o cztery lata dłużej niż deklarowali w roku ubiegłym. Czy rzeczywiście tym osobom wystarczy sił, żeby tak długo pozostać aktywnym zawodowo? Celem reformy emerytalnej, która miała miejsce pięć lat temu, było wydłużenie czasu pozostania na rynku pracy.

Badania przeprowadzone wśród seniorów pokazują, że pracownicy powyżej 60 roku życia cieszą się znacznie lepszym stanem zdrowia niż wcześniej. Znajduje to odzwierciedlenie w postawach menadżerów i innych pracowników. Aż osiem z dziesięciu osób wierzy, że pracownicy powyżej 60 roku życia mają co najmniej tak dobrą wydajność pracy jak osoby młodsze. Starsi pracownicy posiadają pożądane umiejętności. Warto mieć takich pracowników w swoich zespołach.


Komentarze

Zapisz mnie do newslettera


Zabezpieczenie antyspamowe: 2+3=

Cenne info o Norwegii:
Newsletter:

Lubię źródło cennego info: