Polski program
do norweskich
FAKTUR
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Norweski portal
Norweski portal
Norwegia firma
Reklama
wróć do strony głównej następna aktualność
13/05/2015

10 powodów, dla których Norwegia może być nazywana królestwem

Norwegia jest uważana za jeden z najbardziej dostatnich krajów świata, w którym warto żyć, pracować, wychowywać dzieci, edukować się i wypoczywać. Kraj nordycki zawdzięcza swoje bogactwo nie tylko złożom ropy naftowej. Pamiętajmy, że dawno, dawno temu Norwegia była krajem biednym i wyśmiewanym przez bogatych skandynawskich sąsiadów. W 1970 roku miał miejsce boom naftowy, na skutek którego Norwegia stała się bogatsza, państwo zgromadziło fortunę. a obywatele kraju stali się zamożniejsi niż kiedykolwiek wcześniej. Rozpoczął się renesans w bardziej wzniosłych obszarach społeczeństwa.

Norwegowie osiągają obecnie bardzo dobre wyniki w dziedzinie sportu, biznesu, sztuki i polityki. W Norwegii młodzi ludzie mają szansę i narzędzia do rozwoju swojego potencjału. Kraj prowadzi otwartą politykę imigracyjną, każdy jest tam mile widziany.

Dlaczego Norwegia może być ze śmiałością nazywana królestwem świata? Powodów jest wiele. Królestwo koron- Norwegia to jedno z najbardziej zamożnych krajów świata. Wysoki poziom zatrudnienia, miliardy zysków z oleju to tylko nieliczne z powodów, które czynią ten kraj bardzo majestatycznym. Stolica, Oslo, zajęła trzecie miejsce na świecie na liście najdroższych miejsc do życia na świecie.

Królestwo kobiet- w Norwegii kobiety działają i odnoszą sukcesy! Erna Solberg ma gabinet, w którym 40% ministrów to kobiety. Cecilia Braekhus walczyła dzielnie o drogę do zapisania się w historii boksu i odniosła zwycięstwo. Jest pierwszą kobietą na świecie, której udało zdobyć się wszystkie cztery pasy w zawodach w kategorii jej wagi.

Królestwo graczy – 23 letni Magnus Carlsen jest szachowym arcymistrzem na świecie. Już w wieku 19 lat ten młody Norweg został najlepszym najmłodszym graczem.

Książe piłki nożnej- w pierwszej lidze piłki nożnej w Norwegii w wieku 15 wystąpił Martin Ødegaard. Został on najmłodszym zawodnikiem w historii świata biorącym udział w międzynarodowym meczu.

Zapisz się do Newslettera
Wpisz swój e-mail:

road-480006_640

Królestwo wiosek- Norwegia regularnie zwycięża w sondażach dotyczących najlepszych miejsc do podróżowania. Majestatyczne fiordy i wspaniale łańcuchy górskie czynią Norwegię idealnym miejscem do wypoczynku.

Królestwo tworzenia „śmiesznych” praw- Norwegia wydaje się być specjalistą przy wprowadzaniu absurdalnych praw, takich jak: zakaz używania Segway’ów, granie w pokera czy uprawianie boksu zawodowo.

Królestwo wspierania młodych talentów- w Norwegii laureatką Pokojowej Nagrody Nobla została najmłodsza kobieta w historii tego rodzaju nagrody, w norweskim meczu reprezentacji narodowej wziął udział najmłodszy gracz na świecie, z Norwegii wywodzi się też najmłodszy i najlepszy szachista na świecie.

Królestwo dla osób starszych – zgodnie ze wskaźnikiem pomiaru jakości życia osób starszych w Norwegii najlepiej żyć i się zestarzeć.

Królowie i królewny troszczący się o bliźnich- Norwegia to bardzo altruistyczny kraj. Z Norwegii pochodzi znany lekarz pokoju, Mads Gilbert, który od 30 lat pomaga ludziom z obszarów konfliktów zbrojnych. Wielu norweskich wolontariuszy pomagało w walce z Ebolą zarówno w kraju, jak i za granicami państwa.

Królestwo… niebezpiecznych dróg- w południowo- zachodniej części kraju znajduje się Droga Atlantycka, która niedawno zdobyła tytuł najbardziej niebezpiecznej drogi na świcie. Stanowi jedną z atrakcji turystycznych kraju i pojawia się w licznych reklamach telewizyjnych.

Jak widać, Norwegia nie bez powodu nazywana jest często rajem na ziemi. Przemawia za tym wolność polityczna, długość życia mieszkańców, niska stopa bezrobocia, życie wspólnotowe i rodzinne, piękne krajobrazy i sytuacja materialna. Ale…w tym skandynawskim kraju pogoda jest nieprzewidywalna, a ceny za bochenek chleba lub kufel ziemnego piwa powodują wybrzuszenie oczu z niedowierzaniem.

thelocal.no


Komentarze

Zapisz mnie do newslettera


Zabezpieczenie antyspamowe: 2+3=

Kala - 2015-05-13
no.... Norwegia ma się czym pochwalić :)