Polski program
do norweskich
FAKTUR
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Norweski portal
Norweski portal
Norwegia firma
Reklama
wróć do strony głównej następna aktualność
04/12/2014

10 polecanych miejsc w Norwegii do odwiedzenia zimą

„Lonely planet” opublikowało listę najpiękniejszych zakątków północnej Norwegii, które są warte odwiedzenia zimą 2015. Poniżej przedstawiamy nazwy miejsc umieszczonych w rankingu.

1. Svalbard – występujące tam zorze polarne są jednym z fenomenów Norwegii oraz jednym z najlepszych miejsc na świecie do podziwiania niebiańskich pokazów świetlnych. Zima to najlepsza pora na wizytę ze względu na czyste niebo, które pozwala na uchwycenie wszystkich kolorów zorzy.

Źródło: http://www.nordnorge.com/

Źródło: www.nordnorge.com

2. Hamarøy – miejscowość i muzeum legendy norweskich powieści Knut Hamsun’a takich jak „Głód” czy „Growth of the soil”, za którą otrzymał w 1920 roku nagrodę Nobla.
3. Tromsø – arktyczne i eleganckie miasteczko z sympatycznymi mieszkańcami kochającymi dobrą zabawę przez całą noc, to najbardziej imprezowe miasto w północnej Norwegii.
4. Saltstraumen – most nad zapierającą w dech piersiach rzeką z najszybszymi prądami morskimi w Norwegii, a wszystko to na tle 255-ciu metrowego fiordu.
5. Karasjok – ludność z kulturą norweską, fińską, szwedzką i rosyjską, dla których zatrzymał się czas, możliwość podziwiania hodowli reniferów.
6. Alta – fiord mający ponad 7 tysięcy lat, na którym zostało namalowane ponad 6000 archaicznych rysunków przedstawiających zwierzęta, miejsce jest chronione przez UNESCO.
7. Bodø – wioska wikingów z najdłuższą i najstarszą chatą, jaka kiedykolwiek został odkryta, teraz odrestaurowana z lokalnym muzeum.
8. Svalbard – wyspa z górami w kształcie piramid dla zapalonych narciarzy jak i tych początkujących.
9. Przylądek Norweski – to najbardziej wysunięty punkt na północ Norwegii, znajdujący się zaledwie 200km od bieguna północnego.
10. Kirkenes – lodowy hotel, gdzie sypialnie i bar zrobione są z lodu i śniegu.


Komentarze

Zapisz mnie do newslettera


Zabezpieczenie antyspamowe: 2+3=