Polski program
do norweskich
FAKTUR
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Norweski portal
Norweski portal
Norwegia firma
Reklama
wróć do strony głównej następna aktualność
04/09/2015

10 polecanych miejsc kulturalnych w Oslo

W Oslo dostępna jest bogata oferta rozrywek kulturalnych dla miłośników tańca, sztuki teatralnej i różnorodnego rodzaju muzyki. Poniżej przedstawiamy najbardziej polecane miejsca kulturalne w stolicy Norwegii.

1) Nationaltheateret – teatr został zbudowany w 1899 roku z myślą o wystawianiu sztuk napisanych przez Henrika Ibsena, który jest największym norweskim dramaturgiem. Obecnie można zobaczyć w teatrze także inne sztuki współczesnych twórców.

2) Teatr Det Norske i Oslo Nye oraz Det Åpne Teater, w którym przeważają sztuki współczesnych, młodych pisarzy.

3) Chat Noire – jest to najstarszy teatr rewiowy w całej Skandynawii, do którego można wybrać się na komedie, kabarety i wodewile.

Zapisz się do Newslettera
Wpisz swój e-mail:

Chat Noir / Źródło: wikipedia.org

Chat Noir / Źródło: wikipedia.org

4) Parkteatret – jest to niezwykły ośrodek kulturalny w Oslo, do którego można wybrać się, co tydzień na inną sztukę teatralną lub przedstawienie muzyczne oraz pokazy filmowe.

5) Oslo Konserthus – miłośnicy filharmonii mogą udać się do siedziby największej w kraju orkiestry symfonicznej – Oslo – Filharmonien.

6) Chateau Neuf i Sentrum Scene – są to najbardziej popularne sceny w Oslo, na których wystawiane są musicale, farsy, komedie i kabarety.

7) Opera Norweska – każdego roku publiczność może podziwiać tam nowe widowiska.

Opera w Oslo / wikipedia.org

Opera w Oslo / wikipedia.org

8) Balet Narodowy – jest to jedyny w Norwegii balet klasyczny.

9) Danses Hus – przez cały rok można tam oglądać pokazy zagranicznych i norweskich tańców ludowych.

10) Kina – Kinematografer Oslo, czyli największe kino w stolicy, Film – teatret Teletorg ze staromodnym wnętrzem, Saga Kino, gdzie można zobaczyć najnowsze światowe produkcje i Filmens Hus dla widzów, którzy chcą zobaczyć klasyczny film spoza głównego nurtu artystycznego.


Komentarze

Zapisz mnie do newslettera


Zabezpieczenie antyspamowe: 2+3=