Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Zapisz mnie do newslettera
Reklama
wróć do strony głównej następna aktualność
09/01/2017

Były policjant apeluje o zalegalizowanie narkotyków!

„Norweska polityka antynarkotykowa nie działa” powiedział były detektyw Bard Dyrdal norweskiej stacji telewizyjnej NRK.

Zapisz się do Newslettera
Wpisz swój e-mail:

strzykawka

Dyrdal, który ma 30-letnie doświadczenie w zakresie egzekwowania prawa, uważa, że wiele rzeczy w norweskiej polityce antynarkotykowej nie działa. Uważa, że to najwyższy czas, aby omówić legalizację niektórych substancji narkotycznych.

„Powinniśmy zadać sobie pytanie, czy norweska polityka antynarkotykowa działa. Robiliśmy to samo przez 30 lat. Przeznaczamy znaczne środki, aby uniemożliwić sprzedaż narkotyków” powiedział Dyrdal podczas debaty telewizyjnej.

Podkreślił również, że Norwegia ma jeden z najwyższych współczynników zgonów w wyniku przedawkowania na świecie, mimo wielu działań policyjnych i wielu środków pieniężnych, które są przeznaczane na walkę z narkotykami. Jedna trzecia osadzonych w więzieniach została skazana za przestępstwa związane z narkotykami.

„Jest to problematyczne, że nasza polityka narkotykowa często daje silne podstawy do przestępczości zorganizowanej. Poprzez zalegalizowanie lekkich substancji narkotycznych, działania te mogą być zmniejszone. Legalizacja pozwoli kontrolować rynek narkotyków, jak to się dzieje z alkoholem i tytoniem” powiedział.

Z drugiej strony, Sekretarz Generalny Norweskiego Stowarzyszenia Drug Policy (NNPF) Lars Holmen nie wierzy, że legalizacja może być rozwiązaniem. „Wiele można zrobić lepiej w norweskiej polityce antynarkotykowej. Ważne jest, aby działania skierowane były, aby zapobiec rekrutowaniu nowych osób do środowiska. Nie wierzę jednak, że zorganizowane grupy przestępcze znikną jeśli zalegalizujemy niektóre narkotyki” powiedział Holmen.

Norwegia obecnie ma drugi najwyższy poziom śmiertelności związanej z heroiną w Europie. Zgodnie z raportem z 2015 roku wydanym przez UE agencji antynarkotykowej, wyższy odsetek osób umiera z powodu przedawkowania narkotyków w Norwegii niż w jakimkolwiek innym kraju w Europie, z wyjątkiem Estonii.

Norwegia jest również wiodącym krajem w Europie pod względem zażywania metamfetaminy. Według raportu agencji antynarkotykowej UE 2014, Norwegia była odpowiedzialna za 40 procent zgłoszonych konfiskat narkotyków w 2012 r.


Komentarze

Zapisz mnie do newslettera


Zabezpieczenie antyspamowe: 2+3=

Prowadzisz również polską firmę?
Skontaktuj się z biurem rachunkowym BAGRUPPEN

Jaki temat Cię interesuje?


Podaj swój adres e-mail


Podaj swój numer telefonuPOLECAMY!
PORTAL
Reklama
Cenne info o Norwegii:
Newsletter:

Lubię źródło cennego info: